Põhisisu algus

Meenutades fantaasiakirjanduse legendi: Terry Pratchetti sünniaastapäeval võta ette tema enda lemmikteos

28.04.2021

Täna, 28. aprillil 73 aastat tagasi sündis Inglismaal Beaconsfieldi linnakeses poisslaps, keda ootas ees suur tulevik maailma ühe kuulsaima fantaasiakirjanikuna. Tema nimeks sai Terry Pratchett.

Juba noorena avaldusid Pratchetti huvid astronoomia ja ulmekirjanduse vastu ning selgeks sai ka tema oskus sõnu ritta seada – oma esimese kirjutise avaldas ta 13-aastaselt. Ülejäänu, nagu öeldakse, on ajalugu – tänu Kettamaailma sarjale sai Pratchettist üks Suurbritannia edukamaid kirjanikke. Ta teenis välja Briti impeeriumi ordu ohvitseri tiitli, löödi rüütliks, võitis hulgaliselt auhindu ning sai ka fännide piiritu armastuse osaliseks.

Terry Pratchett suri 2015. aastal kõigest 66-aastasena Alzheimeri tõppe.

Meistri sünnipäeva puhul on sobilik soovitada ka mõnd tema teost ja mis võiks olla parem, kui autori enda lemmikraamat? Ehkki kirjanikud ei ole varmad oma lemmikuid valima, on Terry Pratchett öelnud, et “Rahvas” on parim raamat, mille ta on kirjutanud, ning selle kirjutamata jätmist oleks ta kibedalt kahetsenud. 

“Rahvas” on inimlik, tark, põnev ja naljakas raamat, mis ei alahinda lugejat. Kodusaarele jõudes avastab Mau, et hiidlaine on võtnud temalt kõik lähedased ja ta on oma rahvast ainsana alles. Ta pole siiski päris üksi: metsa on ilmunud tohutu kanuu, mille pardal elutseb kummaline viirastustüdruk.

Tüdruk on kindel, et tema isa tuleb teda päästma, kuid esialgu peab ta leppima Mau ja laeval olnud ropusuise papagoi seltskonnaga. Üheskoos püüavad nad sepistada uue rahva ja saavad seejuures teada mõndagi põnevat ja vajalikku, näiteks kuidas lüpsta siga ja miks maksab õlle sisse sülitada. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/meenutades-fantaasiakirjanduse-legendi…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama