Põhisisu algus

Matkaautoga Skandinaavias peremuresid lahkamas ehk viimane aeg on tähed uuesti põlema süüdata

04.03.2022

Virginie Grimaldi raamat “Viimane aeg on tähed uuesti põlema süüdata” on mõnus ajaviiteromaan (kui soovite, siis naistekas), milles kirjeldatakse samu sündmusi läbi ema ja kahe tütre silmade. Lugeja saab koos tegelastega kogeda armastust ja veidi ka naerda.

Lõpuks kergitatakse loor möödunud aegadest pärit saladustelt. Ja omaette tore on muidugi lugeda Skandinaavia automatka kirjeldusi läbi prantslannade vaatevinkli.

17-aastasel Chloél on rohkelt unistusi, aga ta on otsustanud neist loobuda, et toetada oma ema Annat. Poistelt otsib Chloé hellust, kuid suhted ei jää kunagi kestma. Poisid kaovad alati pärast armatsemist imeväel nagu Tuhkatriinu tõld.

12-aastane Lily aga ei armasta eriti inimeste seltsi. Ta eelistab rotti, kelle ta on nimetanud oma uppuvalt laevalt põgenenud isa järgi.

Kui Annale jõuab kohale, et tema tütardel ei lähe hästi, võtab ta vastu hullumeelse otsuse ja viib nad matkaautoga rännakule Skandinaaviasse. Aega tagasi keerata ei saa, kuid alati saab valida teise tee.

Anna, Chloé ja Lily. Kolm naist, kolm põlvkonda, kolm üksteisega kõnelevat häält. Rohkelt nalja, armastust ja inimlikkust.

Virginie Grimaldi on üks populaarsemaid kirjanikke tänapäeva Prantsusmaal. Tema nakkava huumori ja haaravate tegelaskujudega sügavalt inimlikud romaanid innustavad meid nautima elu pisikesi õnnehetki.

Grimaldi on öelnud, et kirjutab lakkamatult – ostunimekirjadest raamatuteni, ja peab selle kõrval ka populaarset blogi. Eesti keeles on temalt varem ilmunud “Küll sa suuremana aru saad”.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/matkaautoga-skandinaavias-peremuresid-…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!