Põhisisu algus

Märtsi eksklusiivraamat: Rootsi krimilegendi haarav pärl on nüüd sind ootamas Elisa Raamatu äpis

10.03.2021

On jälle käes aeg, mil kodutööd jäävad tegemata, tööülesanded lükkuvad edasi, teepakk muudkui tühjeneb ja iluuni jääb poolikuks. Miks? Sest armastatud kirjanik Anders de la Motte on taas välja andnud ühe suurepärase raamatu, mida lihtsalt ei saa pooleli jätta. Muud ei jää üle, kui igal vabal hetkel, kasvõi öösel, närvesöövale loole lahendust ja selgitust otsida. 

Aastaaegade sarja viimases osas “Kevadohver” kohtuvad väikese külakogukonna saladused, veenva lahenduseta jäänud juhtum ja usk iidsesse folkloori. 

On 1986. aasta volbriöö. Rootsis asuva lossi lähistel tapetakse 16-aastane tüdruk ja tundub, nagu oleks tegu rituaalmõrvaga. Süüdi jääb tüdruku kasuvend, kuid kohe pärast seda kaob ülejäänud perekond jäljetult. 

33 aastat hiljem ehk 2019. aasta kevadel kolib samasse lossi arst Thea Lind. Juhuse tahtel leiab ta puutüvest kummalise eseme ning aastakümneid tagasi toimunud juhtumisse süvenedes tuleb välja sarnasusi tüdruku lapsepõlve ja ta enda mineviku vahel. Aina kindlamaks saab, et tõde pole senini päevavalgele tulnud – ja et ohvreid oli rohkem kui üks. 

“Kevadohver” peidab endas rohkem põnevust, ootusärevust ja ootamatuid pöördeid kui tavaline krimiromaan ning sobib igati lugemiseks ka neile, kelle igapäevasesse lugemisvarasse krimkad ei kuulu. 

Samuti ei eelda raamatusarja kuuluv teos ühegi varasema Motte teose lugemist ning on ka iseseisvalt täisväärtuslik krimiteos. Kui Motte stiil aga meeldima hakkab, saab Elisa Raamatust läbi lugeda kogu sarja.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/martsi-eksklusiivraamat-rootsi-krimile…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!