Põhisisu algus

Mängimine sülearvutiga: kas ja millal tuleks seda eelistada lauaarvutile?

Tõenäolist oled tähele pannud või vähemalt kuulnud, et arvutimängude mängimiseks on paljude esmane valik pigem lauaarvuti kui sülearvuti. 

Sülearvuti kasuks räägib kahtlemata selle mugavus. Kui lauaarvuti seatakse üles kindlasse kohta ja tihtipeale see ka sealt enam ei liigu, siis sülearvutit saab hõlpsasti kasutada sisuliselt igal pool. 

Kas sülearvutit on siis ikkagi võimalik kasutada ka näiteks uuemate mängude mängimiseks?

Pane esmalt paika oma vajadused

Sülearvutit on juba pikemat aega seostatud kui ärimaailma ühe asendamatu tööriistana, mistõttu on osadele jäänud ka arusaam, et nendega mängimine ei tule kõne allagi. Tegelikult on sülearvutitega mängimine saanud võrdlemisi populaarseks ning üha rohkem mängureid on hakanud valima just selle lauaarvuti üle. 

Mis on aga nende kahe erinevus ja millise peaks valima sina, kui on tahtmine arvutis mängida?

Sülearvuti ja lauaarvuti erinevus peitub eelkõige just hinnas. Sülearvutite eest peab reeglina mõnevõrra rohkem välja käima kui näiteks samade näitajatega lauaarvuti eest. Ehk üldjuhul pakub lauaarvuti võimekamat masinat taskukohasema hinnaga.

Siiski tasub märkimist asjaolu, et praegusel hetkel tuleb ka lauaarvuti eest maksta suuremaid summasid kui muidu. Põhjuseks oli krüptovaluuta tohutu hinna tõus, mistõttu hakkasid paljud inimesed kaevandamise eesmärgil videokaarte kokku ostma. Seepärast on ka videokaarte hetkel turul vähe ja nende eest küsitakse hingehinda.

Siinkohal tulekski esmalt läbi mõelda, kui oluline ja vajalik on sinu jaoks see, et arvuti saaks mängusessioonideks mugavalt ka mujale kaasa võtta. Kui sulle on tähtis, et arvutiga saaks ka väljaspool kodu mängida, tasuks tõenäoliselt mõelda sülearvuti peale. 

Tõsi, lauaarvuti saab ka teoreetiliselt reisides kaasa võtta, ent pole just kõige mugavam eraldi kasti, monitori ja lisaseadmeid endaga kaasas tassida. 

Ehk kui tahad arvutiga mängida ka reisides ja oled nõus selle eest maksma mõnevõrra rohkem raha, tasuks valida sülearvuti. 

Kas oled suurem või tagasihoidlikum mängur?

Siin võiks esmalt panna paika, milliseid mänge ja kui tihti arvutiga mängima hakatakse. Iga aastaga ilmub aina rohkem uusi mänge, kuid sellega on üks probleem – need nõuavad ka võimekamat arvutit.

Lauaarvuti plussiks on võimalus pidevalt selle riistvara uuendada. See tähendab, et vajadusel saab lauaarvutile lisada võimekama protsessori või videokaardi. Sülearvuti puhul on aga riistvara vahetamine ja uuendamine pigem välistatud, ent mitte alati võimatu.  

Neile, kes eelistavad mängida pigem uuemaid ja detailsemaid mänge, peaksid vastavalt sellele soetama endale ka võimsama sülearvuti. MSI on üks maailma kõige tuntumaid mänguritele mõeldud sülearvutite tootja ning MSI Stealth 15M mudel ka seda tõestab. 

Arvutil on tänavu alguses välja tulnud Nvidia GeForce RTX 3060 Max-Q videokaart ja 11. põlvkonna i7-seerist pärit protsessor, mis suudavad välja jooksutada kõik uued populaarsed mängud. Sujuva ja selge pildi tagab 15,6-tolline ja 144 Hz värskendussagedusega ekraan. 

Ka 16 GB RAM-i ehk muutmälu on piisav ega jää hätta mängimisel. Samuti on seadmel ka 512 GB SSD-ketas, et ikka kõik mängud laeksid end kiiresti ära. 

Tagasihoidlikum mängur võiks enda arsenali lisada näiteks Lenovo Gaming 3 mudeli, mis on küll eelnimetatud mudelist natuke vähem võimekam, kuid see ei tähenda, et sellega mängimine ära jääks. 

Mänguriarvuti on varustatud AMD Ryzen 7 4800H protsessoriga ja NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti videokaardiga, mis võimaldab juba nii mõndagi uuemat mängu mängida. Sarnaselt MSI-ga, on ka Lenovo mudelil 16 GB muutmälu ja 512 GB SSD-ketas.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/mangimine-sulearvutiga-kas-ja-milla…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!