Põhisisu algus

Majas on kutsikas, kas nüüd istume kodus?

12.06.2018

Meie üks suur hobi on reisimine, oleme teinud reisi ümber maailma ja kui vähegi puhkust on, siis hea meelega võtame ette uue sihtkoha, mida avastama minna. Soovitavalt ikka seljakoti ja matkasaabastega! Kuna meil on koerad juba olnud üle kümne aasta, siis oleme proovinud kõiksuguseid erinevaid koerte hoidusid ja –hoidjaid. Täna jagangi teiega enda aastatega kogunenud kogemusi võimalustest, kuhu ja kelle kätte oma lemmik puhkuse ajaks usaldada.

Koerte hotell:

Tänaseks on tekkinud neid juurde, meie kogemus on umbes 9 aasta tagune, kui käisime nädalasel puhkusreisil. Meie tänava teiseses otsas oli üks koertega tegelev inimene, kes pidas koerte hotelli. Tal oli aedik, kus olid erinevad puurid koertele ja koeri hoiti eraldi ning neid jalutati korduvalt päeva jooksul. Mäletan, et tal oli umbes sama vana koer kui meil ja siis nad said koos mürada ka lahtisena. Kaasa tuli anda toit, mänguasi/pesa ja hotelli ööpäeva tasu päevade põhiselt. Tänapäeval on koerte hotelli valik muidugi tunduvalt suurem, aga soovitan enne oma koera hotelli jätmist teha palju eeltööd  ning koht enne üle vaadata või teha proovipäev.

Kasvataja juurde:

Suurematel kennelitel on tavaliselt iga koera jaoks eraldi väiksed aedikud, et koeral oleks oma ruum ja suuremad aedikud, kus nad saavad koos olla. Meie oleme reisil olles ka oma mõlemad koerad viinud kasvataja juurde. Kaasa kastiga toit, lemmikmänguasi ja kokkulepitud tasu. Nad veetsid seal nädala, olid rõõmsad kui järgi läksime, kuid samas said ka omasuguste juures haukuda.

Koerte trio
Koerte trio (Foto: Marit Linke) 

"Maale vanaema juurde":

Kui on võimalus koer viia mõne perekonnaliikme juurde hoiule, kus ta on eelnevalt käinud (meie omad ikka sõidavad aegajalt Pärnu vahet), siis loomulikult on see hea valik. Koerale tuttav inimene, vähem teisi koeri ja ehk ka rohkem jalutamist/mängimist, tähendab kõigile toredamat kogemust. Kaasa saab anda lisaks toidule ka kõik mänguasjad.

Koerajalutaja:

Eestis on hakanud sarnaselt Ameerikale populaarsust koguma koerajalutaja teenus. Ise ma pole seda kordagi veel vajanud, kuid kui mõelda, et olengi pika päeva ära ja naaber ei saa koeri pissitada/toita kui vaja, siis kasutaks küll.

Koerahoidja(d) koju:

Kuna oleme tihti reisil pikemalt kui nädal korraga, siis oleme jäänud truuks võimalusele , et kutsume vanemad/õe või sõbrad koju koeri hoidma ja maja valvama.

Meil on kirjutatud põhjalik "koerte kasutusjuhend" ehk päevaplaan, millal, kes ja mida sööb, kui midagi juhtub, siis kellele helistada tervisemurede pärast, kus tavaliselt jalutame jne. Kindlasti on see koerale kõige parem lahendus. Oma turvaline keskkond, vähe teised näod annavad süüa, aga ikkagi oma kodu.

Ka seekord leppisime Maritiga (kes on teinud kõik siin blogis kasutatavad pildid) kokku, et ta tuleb koeri hoidma, kui me reisil oleme. Ega see reisituhin pole meist kuhugi kadunud! Kui poisid olid väiksemad, siis lihtsalt olid reisid lühemad ja käisime harvem, aga nüüd kui nad on suuremad, tuleb oma unistuste reisisihtkohtade nimekiri sahtli põhjast vaikselt uuesti välja kraapida.

Geko murul
Geko (Foto: Marit Linke)

 

Koer hoopis reisile kaasa?

Mõned otsivadki endale sobilikku tõugu koera just tema väikese kasvu järgi, et saaks reisile kaasa võtta. Pole inimest, kes hoiaks, üksi koju ei jäta, hotelli ka ei tihka viia. Kui koer on vaktsineeritud, omab passi, vastavalt tingimustele lennupuur olemas (osad lennufirmad lubavad ka teatud tingimustel koera salongi võtta), siis saab koera ka reisile kaasa võtta.

Kuid siin tuleb arvestada sellega, mis kliimaga koer harjunud on. Eestist keset talve Tai päikese alla minna pole kuigi mõistlik. Koer pole kuumuse ja niiskusega harjunud, lisaks olenevalt tõust võib tal ka talvekarv olla. Lennureis on pikk ja kurnav, uus koht ja võõras ümbrus võivad tekitada liigset ärevust.

Kui koeral on mõne toidu vastu allergia, siis tuleb kindlasti kaasa võtta tema tavapärane toit. Sihtkohas ei pruugi koera harjumuspärast toitu müügil olla. Jalutama minnes tuleb eriti ettevaatlik olla, sest koer ei tea ümbrust. Kui ta peaks saama jooksu kotist või rihmast lahti tõmbama, siis võib olla pea võimatu hirmunud koera leidmine. Alati saab paluda Elisa Lemmiklooma teenusel avada roaming teenus ja panna loomale kaela GPS seade, kuid see aitab vaid jooksu panemise vastu, koera stressi see ei vähenda. Kui koer on harjunud pidevalt väikesest peale reisima, siis ei pruugi see talle nii stressi tekitav olla ja ehk tahab temagi vaikselt käppasid sooja merevette pista.

 

Järgmine kord kirjutab külalispostituse Marit, kes annab kassiomaniku vaatenurgast ülevaate sellest, kuidas oli nädalane koerahoid lammutava marakrati Geko tempudega.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!