Põhisisu algus

Mailiis Ploomann annab ülevaate, kuidas telefoni valida ja milliseid äppe tasub kasutada

20.04.2016

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann räägib allolevas usutluses, millised on tema jaoks olulised tegurid telefoni valikul, milliseid lemmikäppe võib tema telefonist leida ja milline telefon on Mailiisi praegune lemmik. 

Räägi, Mailiis, millised on sinu jaoks olulised tegurid telefoni valimisel? 

Oma töö iseloomust tulenevalt vahetan mobiiltelefone päris tihti, et omada võimalikult head tunnetust sellest, milliseid seadmeid me klientidele müüme. 

Sellest tulenevalt olen õppinud hindama telefonides:

  • Head kaamerat, mille riistvara ja tarkavara on omavahel viisakalt ja sõbralikult toimima saadud, sest nutitelefon on minu peamine pildistamise seade;
  • Hästi optimeeritud protsessorit. Oluline ei ole mitte niipalju numbriline jõudlus, vaid just see kui sujuvalt seade päriselt toimib;
  • Mõistlikku aku kestvust. Loen normaalseks akukestvuseks seda, kui telefoni tuleb laadida kord ööpäevas. Kui laadimisvõimalusi peab otsima juba ka tööpäeva keskel, siis see on juba tülikas. 

Milliseid rakendusi võib sinu telefonist leida ja mida sa kindlasti ka teistele kasutada soovitaksid?

Juhul, kui mõni seade jääb minu käsutusse pikemalt, siis võib sealt leida pea kõike võimalikku, sest testin hea meelega uusi lahendusi, rakendusi ja teenuseid. Samas tuleb tunnistada, et ilmselt 90% neist enam järgmisesse seadmesse kaasa ei tule :)
Alati on äppidest minu nutitelefonis olemas ja kasutusel Dropbox, pankade äpid, Spotify, Taxify, mõni parkimise äpp, Facebook Messenger ja tavaline Facebook, e-kool, Stuudium ning mõni ilma rakendus - kas accuweather või Yr.no. 

Viimase aja moesõnaks on saanud endel. Kuidas on sul suhted endlitamisega?

Tuleb ette küll. Mitte niipalju iseendast, vaid endast koos lastega. Selliseid pilte on minu telefonis lademetes – seega on ka väga hea esikaamera minu jaoks oluline. 

Kui me räägime endlitest veel, siis millele sina asjatundjana telefoni kaamera valikul tähelepanu osutad? On need pikslid või hoopis midagi muud? 

Piksel üksi pilti ei tee – oluline on see, et tarkvara ning riistvara töötaksid koos laitmatult ning parematel juhtudel on nutitelefonide kaameratele lisatud juba ka näpuotsaga optikat.
Samas seda, kui hästi ühes või teises seadmes kaamera tegelikult toimib, saab teada ainult katsetades. Alati ei pea ise olema see testija. Üle maailma on palju blogijaid ja teste tegevaid tehnoloogiaajakirjanikke, kes uue mudeli turule tuleku esimestel päevadel (vahel isegi tundidel), kõik telefonid läbi katsetavad ning selle kohta arvustuse kirjutavad.

Enne, kui uus seade soetada, siis tasub läbi lugeda 2 -3 erinevat arvustust. Eriti juhul, kui tegemist on mõne kallima mudeliga või on mõni väga spetsiifiline soov. Kogemuse põhjal julgen väita, et nii saab vägagi adekvaatse ülevaate seadmest. 

Mis telefoni sa praegu kasutad? 

Hetkel on minu kasutuses uus iPhone SE. 

Mille poolest iPhone SE on praegu sinu lemmiktelefoni tiitli pälvinud? 

Seda, kas sellest kujuneb läbi aegade suurim lemmiktelefon, saame hinnata selle põhjal, kui kiiresti tekib soov järgmist seadet proovida :) Seni on minu jaoks selle seadme juures atraktiivsed just välised mõõtmed - üle pika aja on turule tulnud sisult võimekas mudel, mis on optimaalse suurusega. Samuti on mind positiivselt üllatanud kaamera ning telefoni üldine sujuv toimimine. 

Miks ikkagi õun? Paljud androidiomanikud märgivad, et android pakub sama raha eest palju vingemat raudvara. 

Ma olen selle väitega 100% nõus, kuid elus on hetki, kus tuleb teha otsuseid nö hingele ja mitte lähtuda ratsionaalsusest :) Pole mingit ratsionaalset põhjendust, miks sõita sportautoga või osta hinnatud disaineri kell või käekott. Sama funktsionaalsust pakuvad alati sajad oluliselt soodsamad alternatiivid – aga inimesel peab elus olema asju, mis teevad pai ka muule kui rahakotile :) 

Millised märksõnad sa esile tõstaksid iPhone SE-le mõeldes? On see taskupärasus? Välimus? 

Välimus on alati maitseasi – see kas meeldib või mitte. Pigem on plussiks käepärasus just neile, kelle jaoks on viietolline ekraan liialt suur. Märksõnaks on seekord pigem see, et SE puhul on viimane tehnoloogia mahutatud väiksemasse kesta ehk soovides kasutada veidi väiksemat seadet, ei pea tegema allahindlust tehniliste näitajate osas. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama