Põhisisu algus

Maailmapraktikaga võrreldes veedavad tallinlased YouTube`is märksa kauem aega

11.08.2015

  • Popimate teenuste laitmatut kasutust toetab Tallinnas Elisa uuenenud 4G võrk

Elisa kliendibaasi analüüsi ja Ericssoni poolt läbi viidud uuringu tulemusi kõrvutades selgus, et tallinlased veedavad YouTube'is ülejäänud maailmaga võrreldes märksa kauem aega. Kui tallinlastel kulub mobiilse interneti andmemahust 30% YouTube'is surfamisele, siis Ericssoni statistika alusel on maailmapraktika näitajad poole väiksemad, jäädes 13% juurde.

Kui YouTube'is veedavad tallinlased maailmapraktikaga võrreldes poole rohkem aega, siis Facebookis on pealinlased tagasihoidlikumalt. Elisa kliendibaasi analüüsi alusel kulutavad tallinlased Facebookile 6% mobiilse interneti andmemahust ning Ericssoni uuringu alusel on vastav number maailmapraktika järgi 17%.

*Andmed põhinevad Ericssoni mobiilse interneti kasutusanalüüsil maailmas ning Elisa kliendibaasi analüüsil Tallinnas

Selleks, et klientide meelisteenused nutiseadmetes töötaksid sujuvalt, on Elisa 4G võrgu pealinnas ehitanud kordades tihedamaks. „Saan julgelt kinnitada, et Elisa kliendil on tänasest kasutada parima kvaliteediga mobiilne internet Tallinnas,“ sõnas Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson. „Vaieldamatult pakume oma kliendile parimat levi siseruumides ning sujuvaimat kasutuskogemust mobiilsete äppide tarbimisel,“ lisas Kaarelson.

„4G internetiga kattis Elisa praktiliselt kogu Eesti juba 2013. aastal, kuid nüüd oleme uue ringiga tagasi tulnud ning võrgu mitu korda tihedamaks ehitanud,“ täpsustas Elisa võrgujuht. „Kokku lisati 4G internet Tallinnas 270 tugijaama. Lisaks Tallinnale said juunis tihendatud 4G võrgud Tartus ja suvepealinnas Pärnus. Augustis viime lõpuni 4G võrgu tihendamise Harjumaal ja sügisel jätkame ülejäänud Eesti 4G võrkude tihendamisega.“

Sellele, et Elisa kliendid saavad nautida parimat mobiilse interneti kasutuskogemust, andsid kinnitust ka rahvusvahelise konsultatsioonifirma Omnitele kevadised mõõtmised. Nutitelefonide rakenduste kasutusmugavuse mõõtmistes sai parima tulemuse just Elisa. Tavakasutaja lemmikrakendused – suhtlus-, video- ja pildisaidid töötasid Elisa võrgus kõige paremini. Omnitele testide kohaselt pakkus Elisa parimat mobiilse andmeside kasutajakogemust klientide lemmikäppides 39% juhtudest, teiste operaatorite neti kasutajakogemust kajastavad protsendid jäid 32% ning 30% juurde.

Elisa rajas 4G võrgu Tallinnasse kasutades kaasaegseimat 4G tehnoloogiat ning võrgusagedusi, mis levivad ühtmoodi hästi nii sise- kui ka välitingimustes. Kuna uuringute alusel kasutavad Eesti elanikud mobiilset andmesidet 80% ulatuses siseruumides, on Elisa valinud sagedused, mis levivad väga hästi nii õues kui ka siseruumides.

Elisa 4G internet katab 97% Eesti territooriumist, sel aastal jätkab Elisa ka teiste Eesti linnade ja piirkondade 4G LTE võrkude tihendamisega ja võrgu katvuse laiendamisega. Eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!