Põhisisu algus

Maailma parim ulmekas, millejärgi tehtud film sai Oscari nominatsiooni lausa kümnes kategoorias

11.04.2022

Frank Herberti kahtlemata ulmeklassikasse kuuluv raamat “Düün” ilmus 1965. aastal. Praeguseks on selle järgi tehtud mitu filmiversiooni – viimane neist valmis möödunud sügisel ja pälvis lausa 10 Oscari nominatsiooni (parim heli, parimad eriefektid, parim kunstnikutöö, parim filmimuusika, parim montaaž, parim film, parim grimm, parim kostüümidisain, parim operaatoritöö, parim mugandatud stsenaarium).

Herberti teos, millel film põhineb, on lummav lugu sellest, kuidas üks aadlinoormees kasvab juhuste kokkulangemise (või hoopis ettemääratuse?) tõttu halastamatuks väejuhiks. “Düünis” on kesksel kohal võimuvõitlus tähtedevahelisele impeeriumile kuuluval kõrbeplaneedil Arrakis. See planeet on ainus paik, kust saadakse ainet, mis on vajalik tähtedevahelistel lendudel ja annab selle tarvitajale psüühilised võimed ja pikaealisuse. Seega tähendab Arrakise valitsemine suurt võimu.

Kui planeedi haldamine läheb Harkonneni Kojalt Atreidese Kojale, ei taha Harkonnenid sellega leppida ning jätavad lapseeas Paul Atreidese planeedi karmi loodusesse surema. Paul Atreides on aga midagi palju enamat kui lihtsalt ülikuvõsu ning sündmused ei hakka hargnema hoopiski Harkonnenide tahtmist mööda.

Loe “Düüni” Elisa Raamatust siit.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/maailma-parim-ulmekas-millejargi-tehtu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!