Põhisisu algus

Lugemissoovitus: kolm lasteraamatut, mis pakuvad rõõmu ka poristel talveõhtutel

25.01.2021

Lumes hullamise aeg on mõneks ajaks läbi saanud ja kui sulailm õue ei kutsu, on suurepärane hetk otsida välja mõni hea raamat. Viimaste nädalate jooksul on Elisa Raamatusse lisandunud mitu populaarset lasteraamatut, mis on mõnusad kaaslased just sellistel pimedatel ja poristel talveõhtutel.

„Sipsik. Filmi- ja lauluraamat“

Selles mänguliselt harivas teoses tutvustab Ewert Sundja filmi- ja muusikahuvilistele lastele filmimuusika loomise algtõdesid. Samuti sisaldab raamat kõigi filmis kõlanud laulude noote ja sõnu, et kõik huvilised saaksid oma lemmiklugusid laulda või lausa pillil mängida. Kui päris raamat tuleb koos CD-plaadiga, siis e-raamat sisaldab audiofaile – ükski lugeja millestki ilma ei jää. 

„Ickabog“

Juba üle kümne aasta tagasi kirjutas J.K. Rowling oma lastele raamatu „Ickabog“, kuid selle avaldamise asemel keskendus ta hoopis täiskasvanutele raamatu kirjutamisele. COVID-19 karantiini ajal otsustas ta seda osade kaupa internetis avaldada. 

Raamatu tegevus toimub Kornukoopia kuningriigis, mille lõunaosas elavad kõik õnnelikult, kuid põhjaosas liigub ringi koletis Ickabog. Edeva ja iseka kuninga hoolimatus toob kuningriigile suurt häda ja õnnetust ning lõpuks on lapsed need, kes kurjusele vastu astuvad ja näitavad, mida päriselt kartma peaks. 

„Metskits Lembi ja verevennad“

Jaan Rannapi uues teoses viiakse neljateistaastane Eedi suveks maale vanaisa juurde, kus ta kohtub üle pika aja oma sõbra ja verevenna Madisega.

Poiste avastusretked viivad neid vana talukohani, kust nad leiavad lumivalge albiino metskitse, kelle ema on maha jätnud. Kitseke saab endale nimeks Lembi ja poisid otsustavad ta omal käel üles kasvatada – teadmata, milliseid seiklusi see kaasa toob.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/lugemissoovitus-kolm-lasteraamatut-mis…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!