Põhisisu algus

Lõpeta nädal targemana: astrofüüsik räägib kõigile arusaadavas keeles Kuu saladustest

26.11.2021

Kas oled kunagi pimedas jäänud ammuli sui tähistaevast ja täiskuud imetlema? Kui nii, on siin sulle üks põnev raamat, mis on täpselt paraja pikkusega, et nädalavahetusel mõned tunnid asjalikult sisustada: Fatoumata Kebe “Kuu lühiajalugu”.

Fakt, et raamatu kirjutas astrofüüsik, paneb paljusid enne raamatu järele haaramist kaks korda mõtlema. Ei tasu siiski karta, sest lühikesteks peatükkideks jaotatud raamat on hoomatav kõigile.

Niikaua kui on eksisteerinud inimene, on tema toimetamisi ikka ülevalt vaadanud Kuu. Ta on tegelane arvukates müütides ning tema liikumise ja muutumise järgi pandi paika kuukalender. 

Aga miks ta kasvab ja kahaneb? Miks ta tõuseb iga päev mõnevõrra hiljem kui eelmisel päeval? Miks ta vahel üldse ei tõuse? 

Kuidas ta tekkis? Ja millal? Millest ta koosneb? Milline oleks elu Maal, kui Kuud ei oleks? 

Ja üldse: kes viskas Kuu peale jänese? Ning kes raius Kuu kirvega veerandikeks ja miks? 

Prantsuse astrofüüsik ja koolitaja Fatoumata Kebe oli Kuu kahvatust kumast lummatud juba tüdrukupõlves. Ta kaitses 31-aastasena Pariisis doktorikraadi ja on kosmoseprügi trajektooride arvutamise spetsialist. Ta kummutab astronoomiaga seotud klišeesid ja esitab tõsiteaduslikku materjali üldarusaadavas vormis.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/lopeta-nadal-targemana-astrofuusik-raa…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!