Põhisisu algus

Lihtne, kuid haarav lugemine: 5 romaani, mis päikese käes peesitades seltsi pakuvad

21.04.2021

Ilmad on lõpuks ometi piisavalt soojad ja ilusad, et istuda rõdule, aeda, pargipingile või jõe äärde, lasta päikesekiirtel põski paitada ning veeta veidi aega ühe hea raamatu seltsis. Meeldivat lugemiselamust võiks pakkuda mõni hea ajaviiteromaan. Aga milline? Siin on mõned soovitused.  

Kathryn Hughes “Saladus

Nelikümmend aastat tagasi tegi Mary otsuse, mis muutis nii tema kui ta lähedase elukäiku ja seda saladust on ta pikka aega varjanud. Beth otsib tõde oma päritolu kohta, et päästa oma haige lapse elu. 

Kui Beth leiab ema asjade seast ühe kulunud ajaleheväljalõike, mõistab ta, et tema poja tulevik sõltub tema enese minevikust. Ta peab minema kõige algusesse, et paljastada… saladus. 

Lucinda Riley “Armastuskiri

Lugejate sõnul haarav ja põnev, isegi sõltuvusttekitav teos räägib taaskord saladusest. Kui Londonis sureb oma põlvkonna üks silmapaistvamaid näitlejaid, antakse noorele ajakirjanikule Joanna Haslamile ülesanne tema matustest artikkel kirjutada. 

Glamuursel mälestustseremoonial aga komistab Joanna hämarale saladusele: talle mainitakse kirja, mille James Harrison endast maha jättis ja mille sisu on üle seitsmekümne aasta meeleheitlikult varjatud. Saladust katvaid valede kihte üksteise järel maha koorides põrkab ta kokku jõududega, mis püüavad tagada, et tõde päevavalgele ei tuleks. 

Beth O’Leary “Korterikaaslane

Pärast lahkuminekut vajab Tiffy Moore kibekiiresti uut elupaika, kuid tema eelarvesse mahuvad vaid elamiskõlbmatud korterid. Samal ajal vajab öövahetustes töötav Leon Twomey venna aitamiseks võimalikult kiiresti raha.

Nad lepivad kokku hullumeelses plaanis: Leon on ühe magamistoaga pisikeses korteris päeval ning ülejäänud ajal on see Tiffy päralt. Nii jagavadki nad üht voodit, lihtsalt mitte samal ajal. Omavahel suhtlemiseks jätavad nad korterisse sõnumitega märkmepabereid – esialgu lihtsate olmeliste küsimuste ja teavitustega, kuid aja jooksul lähevad teemad aina sügavamaks.

Lucinda Riley “Seitse õde

Ohtralt lugejate südameid võitnud raamatusari “Seitse õde” on inspireeritud Seitsme Õe nimelise tähtkujuga seotud mütoloogiast. 

Pärast salapärasest miljardärist isa Pa Salti surma kogunevad kuus õde lapsepõlvekoju. Isa lapsendas nad, kui nad olid alles päris pisikesed, kuid nüüd satuvad nad vihjele, mis võib reeta nende tõelise päritolu. Asjades selgusele jõudmiseks suunduvad nad kõik maailma eri paikadesse ning igas raamatus rullub lahti ühe õe lugu.

Åsa Hellberg “Väike maailm

Mitut küpses eas peategelasega romaani oskad sa nimetada? Kas nende seas on ka mõni, kus nimetatud tegelane on 70-aastane leskproua? “Väike maailm” on just selline.

70-aastane Elsa teab, et kui tahad leida endale reisikaaslast, tuleb minna kellegi kannul, kes suundub Arlanda lennuväljale. Nii järgneb ta umbropsu välja valitud inimesele, satub erinevatesse kohtadesse ja saab üha uusi sõpru. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/lihtne-kuid-haarav-lugemine-5-romaani-…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!