Põhisisu algus

Lavastus “Anne lahkub Annelinnast” jõuab Annelinna korterist 360 kraadi ülesvõttena Elisa Stage’i

16.03.2021

Ivar Põllu hinnatud autorilavastus “Anne lahkub Annelinnast” jõuab piirangute oludes Tartu Uue Teateri teatrisaali asemel publiku ette ühest anonüümsest Annelinna korterist. Interaktiivne online-etendus toimub sellisel kujul vaid korra ja tuuakse Elisa Stage’is publikuni 360 kraadi kaamera abil.

Algselt Tartu Uue Teatri lavale loodud lavastus „Anne lahkub Annelinnast“ jõuab sellel nädalal vaatajateni hoopis teistsuguses formaadis. Teatrisaalide sulgemise tõttu jäädvustatakse lavastuse erietendus 360 kraadi kaameraga ühes Annelinna korteris ja see jõuab vaatajateni 20. märtsil kell 19.00 Elisa Stage'i platvormil. Publik saab võimaluse istuda otse etenduse keskele, valida oma vaatepunkti ja vahetada seda vastavalt soovile.

„Tegemist on online-etendusega, mis tuleb esitamisele vaid korra ja ilma järelvaatamise võimaluseta. Uudne lähenemine lavastuse jäädvustamisele toob vahetult vaatajateni kogu tegevustiku, mis lahti rulluma hakkab, sest erietendus jäädvustatakse ühest anonüümsest Annelinna korterist, otse musta pesu ja draama keskelt. Kõige interaktiivsema kogemuse saamiseks on soovituslik seda jälgida nutiseadmest ning võimalusel kasutada kõrvaklappe,“ lausus Tartu Uue Teatri loovjuht Ivar Põllu.

Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp sõnas, et kui tundub, et kuidagi ei saa, siis kuidagi saab alati. „Teatrid on kinni, aga kui on tahtmist, loovust ja fantaasiat, siis saab teatrietendused tuua igaühe koju. Esimest korda kasutatakse selleks 360 kraadi kaamerat ja kuigi vaataja on küll kodus diivanil, saab ta kogeda kogu lavastust kui kärbes seinal.“

Lavastus on äramärkimist leidnud ka tänavuste Eesti teatriauhindade nominentide hulgas kahes kategoorias:

  • Eriauhinna nominent: Maarja Mitt-Pichen, Märt Avandi, Ivar Põllu, Kristiina Põllu ja Rene Liivamägi – „Anne lahkub Annelinnast“: valushele autoriteatri sähvatus
     
  • Algupärase dramaturgia auhinna nominent: Ivar Põllu – „Anne lahkub Annelinnast“

Nostalgiavabas suhtedraamas mängivad Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi. Autor ja lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik on Kristiina Põllu ja valguskunstnik Rene Liivamägi. Lavastus esietendus Tartu Uue Teatris 22. veebruaril 2020.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!