Põhisisu algus

Lahendamata müsteerium: tõsielul põhinev krimiromaan tekitab korraga põnevust ja hirmujudinaid

10.11.2021

Paljude krimiromaanide sündmustik võib juba niigi panna lugejal hirmujudinad mööda selga alla jooksma. Teadmine, et tegu on tõsielust inspireeritud looga, muudab asja veelgi hirmsamaks – aga ka põnevamaks. Rootsi krimka “Kadunud tüdrukud” on just selline. 

Võimsale orkaanile järgneval hommikul leitakse Höllvikeni rannaonni eest mõrvatud naine. Peagi toimub ka teine sarnane rünnak. Asjaolud viitavad hirmuäratavale Valby-mehele, kes tegutses mõned aastad varem Kopenhaagenis. Elanike seas levib paanika. 

Lahendamata juhtumite rühma juht Tess Hjalmarsson hakkab koos partneri Marie Erlinguga mõrvarit otsima. Esialgu on nende töö tulemusteta, kuid tänu kurjategija jäetud jäljele leitakse seos ühe vana juhtumiga – 19-aastase Annika Johanssoni kadumisega, millest on möödas juba 16 aastat. Kas Annika oli kurjategija esimene ohver või peitub tõde kusagil mujal?

“Lahendamata juhtum. Kadunud tüdrukud” on Malmös ja Österlenis toimunud juhtumitest inspiratsiooni saanud krimisarja esimene osa. Raamatu autor Tina Frennstedt on Rootsi juhtivaid kriminaalreportereid, kes on spetsialiseerunud lahendamata juhtumitele.

2019. võitis teos Rootsis ka aasta parima debüütkriminaalromaani auhinna. Žürii hinnangul on raamatus olemas kõik, mida üks kriminullide austaja võib soovida: keerukad tegelased, maalilised kirjeldused, mõjus keel – ja palju huumorit.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/lahendamata-musteerium-tosielul-pohine…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!