Põhisisu algus

Kummitused, muhekrimi ja spioonilugu: uued raamatud Elisa Raamatus

30.09.2021

Elisa Raamatu lai valik muutub iga päevaga veelgi külluslikumaks. On aeg taas heita pilk peale hiljuti lisandunud raamatutele – ehk leidub nende hulgas midagi põnevat? 

Victoria Schwab “Kummituste linn”

Sellest ajast, kui Cass peaaegu ära uppus, suudab ta tõmmata kõrvale Loori ja siseneda vaimude maailma. Tema parim sõbergi on kummitus. 

Vanemate töö tõttu suundub kogu Cassi perekond Edinburghi, mis kubiseb rahututest hingedest. Seal tutvub ta tüdrukuga, kellel on temaga sama “anne” ning Cass taipab, kui palju on tal veel õppida Loori ja iseenda kohta. Ja õppida tuleb kiiresti, sest see kummituste linn on ohtlikum, kui ta eales oleks osanud arvata.

Clara McKenna “Mõrv Morrington Hallis”

Stella Kendrick on läbi ja lõhki Ameerika pärijanna, keda ei anna taltsutada. 1905. aasta kevadel kutsutakse ta Inglise maahäärberisse salapärasesse pulma, kuid pärale jõudes tunnistab tema ambitsioonikas isa, et on lubanud Atherly krahvi pojale anda ka tütre käe. Stella pole nõus laskma end maha parseldada nagu laadaponi. Kuid hoolimata konarlikust algusest on tema tulevase peigmehe „Lyndy“ Lyndhursti juures midagi intrigeerivat. 

Õige pea leiavad nad raamatukogust surnuna neid laulatama pidanud vikaari ning pruutpaarist saab paar amatöördetektiive.

Vilmos Kondor “Budapesti spioon”

Raamatutest „Budapest noir“ ja „Patune Budapest“ tuttav ajakirjanik Zsigmond Gordon istub ühel süngel talvehommikul taksosse, et Budapesti lennujaamast Reutersi korrespondendina Berliini sõita, ja mässitakse otsemaid jõhkrasse spioonilukku.

1943. aasta jõuluajaks on Teine maailmasõda lõppemas ja Ungari väljavaated ei ole helged. Mõned Ungari poliitikud otsivad endale äraostmatuid abimehi ja Gordon on just selline mees. Kergelt ta aga ei pääse: ta pekstakse läbi, ta abiellub ja pääseb sel korral vaid üle noatera mõrvast. Seigelnud suure kaarega läbi Euroopa, jõuab ta tagasi Budapesti, et välja selgitada, kes mängib diplomaatia malelaual topeltmängu. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/kummitused-muhekrimi-ja-spioonilugu-uu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!