Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Kuidas külma käest tulnud telefoni õigesti laadida?

N, 18/11/2021 - 17:24

Kätte on taaskord jõudmas talv, mis aga sageli tähendab üsnagi keerukat perioodi nutitelefonidele. Kes meist siis poleks kogenud seda, et võtad väljas pakase käes telefoni kätte ning aku protsendid kaovad nagu tina tuhka. 

Väidetavalt saavad seda omal nahal kõige enam tunda just nimelt Apple’i toodete kasutajad. Põhjus on väga lihtne: Apple’i ametliku info järgi on iPhone’id mõeldud toimima temperatuuridel üle 0 kraadi. Eestis tuleb neil aga see-eest rinda pista mõnevõrra karmimate oludega.

Kuidas peaks ikkagi toimima, kui telefoni aku on külma tõttu tühjaks saanud ja mida teha telefoni külma eest kaitsmiseks?

Ära pane kohe laadima

Alati tasuks vältida otse miinuskraadide käest sooja toodud nutiseadme kohest laadimist. Pakane ei mõju telefoni akule niigi hästi ja külma seadme laadimine võib sellele veelgi rohkem kahju tekitada. 

Seda põhjusel, et külmadel temperatuuridel aeglustuvad akude sees liitiumioonide liikumise põhjustatud keemilised reaktsioonid või peatuvad täielikult. Sellises seisundis aku laadimine ei tekita ka uusi reaktsioone, kuna aku on ikka külm.

Enne laadimist peaks telefonil seega laskma mõned tunnid toatemperatuuril seista või ajanappuse korral seda näiteks radiaatori läheduses soojendada. Samuti jälgi, et telefon poleks soojusallikale liialt lähedale – tulemuseks võib olla ülekuumenenud seade.

Hoia soojas taskus

Et telefoni akut külmakraadide eest kaitsta, võiks seda talviti kanda kehale võimalikult lähedal, soovitavalt mitte välises taskus. Samuti võib telefonile hankida spetsiaalse soojahoidva ümbrise või mässida selle lihtsalt mõne riideeseme sisse.

Kui tead, et telefonil tuleb mõnda aega külmemas keskkonnas viibida, võib ennatlikult ka telefoni välja lülitada ja hiljem soojemas keskkonnas uuesti sisse lülitada. Sedasi saab teatud määral ennetada aku tühjenemist ning enne sisselülitamist tasuks jällegi lasta telefonil eelnevalt soojeneda.

Veel üks võimalus on kanda endaga kaasas akupanka, et pikemalt väljas viibides ei peaks muretsema aku tühjenemise pärast.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.