Põhisisu algus

Kooliteed alustades võib aidata nutitelefoni asemel jõnglasel silma peal hoida hoopis nutikell

29.08.2019

Paljud kaaluvad kooli minevale lapsele nutitelefoni soetamist, kuid tihtipeale ei soovi vanemad noort last nutimaailma piiramatult lasta või on haridusasutuses nutitelefonid keelatud. Nutitelefoni asemel võib kinkida hoopis nutikella, mis toob lapsevanemale soovitud südamerahu.

Kooliteed alustavale lapsele kingitakse tänapäeval tihti esimene nutitelefon. Seda nii vanemate endi südamerahu tagamiseks, kui lapsele kiire kontakti saamiseks ema, isa või vanavanematega. Leidub aga neidki, kes veel ei soovi oma võsukesele nutitelefoni soetada või on nutiseadmed koolis hoopis keelatud.

„Elisa läbiviidud uuringust selgus, et 72% vastanute laste haridus- või hoiuasutustes on telefon keelatud. Seega on lastekell tihtilugu ainuke viis, kuidas lapsega näiteks lasteaias või koolis ühendust saada,“ märkis Kertu Kriisk, Elisa uute teenuste valdkonna juht.

Samast uuringust selgus, et enim vajaksid lapsevanemad teenust, mis aitaks järglasel silma peal hoida kohtades, kus on palju rahvast: suurlinnades, suurüritustel, ostukeskustes ning ajal, mil laps on omapäi või koos sõpradega. Samuti juhul, kui laps liigub trenni, kooli, lasteaeda, mängib omapäi õues või on kellegi teise hoole all. Või siis ka teadmatuse korral, kui last telefonis kätte ei saa ja ta ei ole vanemat teavitanud, kuhu läks.

Hiljuti palusime klientidel jagada oma lugusid olukordadest, kus laps on ootamatult seiklema läinud ja kuidas olukord lahenes. Tihtilugu on lapsed ennastunustavalt jalutama läinud, pärast kooli mängima jäänud või nutitelefoni tühjaks mänginud, kuid lapsevanema mure on alati suur, kui lapse asukoht on teadmata.

Näiteks jagas Maris Elisaga enda lapse kadumislugu. „Aastaid tagasi jalutasin oma pisikese pojaga Kristiine Keskuses ja korraga ühel hetkel oli ta jäljetult kadunud. Jooksin juba paanikas ringi, otsisin ja küsisin lapse kohta mööduvatelt inimestelt, aga tulutult. Arvasin, et laps on varastatud või poest tänavale hiilinud ning hinges oli kohutav hirm. Viimaks kostis kõlaritest, et mu laps ootab oma ema Elisa esinduses. Kohale jõudes istus mu pisikene mõnusalt teeninduspukis ja lasi töötaja poolt pakutud jogurtil ning maasikatel hea maitsta. Mõnules seal ja mainis mulle ainult mokaotsas, et liiga ruttu tulin, sest jogurti söömine on alles poole peal,“ kirjutas Maris.

Sarnastel juhtudel on heaks abiliseks ja alternatiiviks telefonile Elisa Põnniradar, mis on justnimelt lastele suunatud nutikell. Elisa uute teenuste valdkonna juhi sõnul on sarnaseid nutiseadmeid sadu, ent need on äärmiselt ebaühtlase kvaliteediga. Elisa on esimese operaatorina teinud ise kliendi eest seadmete valiku ära ja paketeerinud selle sobiliku teenusega. „Seni otsisid lapsevanemad lastekellasid tihtilugu välismaistelt kodulehtedelt teadmata, kas need tegelikult toimivad, kuidas lapse käel välja näevad ning lisaks toodi probleemina välja ka hilisemat garantiiprotsessi puudulikkust,“ selgitas Kriisk. „Samuti polnud huvilisel lihtne leida seadmele sobivat teenuspaketti. Sellise positsioneerimisteenuse jaoks ei ole kliendile vaja kõige kiiremat ja kallimat paketti – piisab mõistliku mahu ja tagasihoidlike kiirustega soodsast teenuslahendusest, mille Elisa turule tõigi.“

Elisa Põnniradari kellad hoiavad lapsevanemat koguaeg kursis lapse asukohaga ja nii ei pea lapsevanem ülemäära palju muretsema, kas laps koolis koju on jõudnud või millise sõbra pool ta parasjagu mängib. Viimase uuendusena lisati kelladele ka välismaal töötamise funktsioon.

Elisa valikus on kolm lastekella, neist kõikidel on GPS-jälgimise võimalus ning kõnede tegemise funktsioon. Põnniradari teenusega koos saab klient soetada nii kohe välja ostes või osamaksetena tasudes lastekella MyKi watch, MyKi touch või Wonlex watch.

Kõigi kolme lastekella puhul saab lisaks asukoha määramisele ka lapsele helistada ning laps ise kõnesid teha. Laps ise saab jälgida kella, tehtud samme ning olenevalt kellast mängida ka lihtsamat mängu ekraanil. Kellal on ka füüsiline SOS nupp, mille puhul jääb lapse seade tegema eelnevalt seadistatud numbritele kõnesid senikaua kuni üks nendest kõnele vastab.

Lähemalt saab Elisa Põnniradari paketi ja valikus olevate lastekelladega tutvudawww.elisa.ee/ponniradar.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!