Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Kohustuslik kirjandus noortele tüdrukutele: „Tüdrukute raamat“ aitab toime tulla murdeea katsumustega

26.02.2021

Kohustuslik kirjandus noortele tüdrukutele: „Tüdrukute raamat“ aitab toime tulla murdeea katsumustega

Teismeeast raamatu kirjutamine on peen kunst, kuid Norra arstid Ellen Støkken Dahl ja Nina Brochmann sellega suurepäraselt hakkama saanud.

Tüdrukute raamat“ sobib lugemiseks igas vanuses tüdrukutele – nii noortele, kes sellest ellujäämiseks vajalikke teadmisi saavad, nende vanematele, pakkumaks teismelisele tütrele paremat tuge, kui ka kõigile teistele, kes tahavad midagi uut teada saada – silmaringi avardumine on garanteeritud.

„Tüdrukute raamatus“ jagavad Dahl ja Brochmann erialateadmisi ja isiklikke kogemusi, tõestisündinud lugusid ja nippe ning annavad head nõu. Juttu tuleb kehalistest muutustest, tunnetest, soolisest identiteedist, seksist selle erinevates ilmingutes ja ka ohtudest, millest peaksid teadlik olema.

Samas ei keskendu raamat vaid ilmselgele ja ei lõppe, kui päevade olemus, rinnahoidjate kasutamine ja hormoonide toime on lahti seletatud. Jutuks tulevad ka olulised psühholoogilised katsumused, millega noores eas rinda peab pistma, nagu eakaaslaste surve, stress, kiusamine, ennasthävitav käitumine, depressioon ja väärkohtlemine.

Kuigi tegu on Norra autorite teosega, on seda oluliselt kohandatud kodumaisele lugejale. Raamatu lõppu on lisatud ülevaade Eestis saadaolevatest abiteenustest, sest mitte keegi ei tohiks jääda oma murega üksi. Siit veel üks põhjus, miks ka täiskasvanud „Tüdrukute raamatut“ lugema peaks – raamat aitab olla veelgi parem tugi oma tuttavale murdeeas tüdrukule. 

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.