Põhisisu algus

„Klassikokkutulek 2“ ja „Su nägu kõlab tuttavalt“ olid mullu teles vaadatuimad

15.01.2019

2018 aasta tõi televaatajatele nii uusi kui juba tuttavaid kvaliteetseid teleseriaale, meelelahutussaateid ja Hollywoodi tipplinateoseid. Milliseid telesaateid ja filme eestlased möödunud aastal enim järelvaatasid?

Möödunud aasta tõi nii tele- kui filmisõprade jaoks ekraanile väga palju uut ja põnevat ning oluliselt täienes ka Elisa Elamuse teenus.

Elisa poolt läbiviidud kliendiuuringust selgus, et ligi pooled Elamuse kasutajad leiavad, et maailmade vaade lihtsustas nende jaoks huvipakkuva sisu leidmist ja järelvaatamist sõltumata kellaajast või kuupäevast. „Sellest tulenevalt oleme klientide jaoks sisu leidmist jätkuvalt lihtsamaks teinud ja samas fookuses võib oodata uuendusi ka alanud aastal,“ ütles Elisa TV teenuste valdkonna juht Silver Soomre.

„Möödunud aasta tõi Elisa Elamuse klientidele mitmeid põnevaid ja olulisi uuendusi. Maailmade vaatele lisasime Seriaalimaailma, mis koondab kõik eetris olnud seriaalid enda alla ja sisaldab endas veel kuutasulist seriaali valikut. Lisaks lisasime Lastemaailma hulganisti tasuta sisu ja tõime videolaentusse kõrgresolutsiooniga filmid,“ sõnas Soomre.

Elisa Elamuse järelvaatamise möödunud aasta kokkuvõttest selgub, et kõige populaarsem järelvaadatav sisu on jätkuvalt kodumaine ja telesaadete esikümnesse mahub nii muusika- ja meelelahutussaateid kui tõsiseid seriaale.

Vaieldamatult ja üldse mitte üllatuslikult on möödunud aastal eestlaste poolt vaadatuim Su nägu kõlab tuttavalt finaalsaade. Läbi terve tänavuse hooaja on saade olnud ülimalt populaarne, olles iganädalaselt enimvaadatud saade Eestis, seda nii lineaartelevisioonis kui järelvaatamises.

2018. aasta statistikast selgub, et muusikasaated on üldiselt eestlastele väga korda läinud. Vaadatuimate saadete esikümnesse maandusid Eesti Muusikaauhinnad 2018 ja Eesti otsib superstaari, 2018 Eurovisiooni lauluvõistluse ning Eesti Laulu finaalsaated.

Kodumaistest meelelahutussaadetest olid populaarsed Kuuuurija ja Suure tähe väike täht. Seriaalidest olid järelvaadatuimad seriaalide Litsid, Pank ja Kättemaksukontor osad.

Filmidest oli kõige vaadatuim „Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused“ ja seejärel üllataval kombel alles möödunud kuul eetris olnud igavene klassik ning nähtavasti paljude eestlaste lemmik „Üksinda kodus 2“. Lisaks olid popid veel kodumaised filmid nagu „Pilvede all: Neljas õde“ ja „Minu näoga onu“.

Sarnaselt järelvaatamisele domineeris Klassikokkutuleku järg ka videolaenutuses, olles aasta kõige vaadatuim linateos. Videolaenutusest eelistati vaadata peamiselt välismaiseid linateoseid, millest poole moodustasid multifilmid lastele. Populaarseim videolaenutuse animafilm oli möödunud aastal „Boss beebi“.

2018. aasta saadete TOP

 1. Su nägu kõlab tuttavalt - TV3
 2. Eesti Muusikaauhinnad 2018 - KANAL2
 3. Eesti otsib superstaari - TV3
 4. Eurovisiooni lauluvõistlus 2018 - ETV
 5. Litsid - TV3
 6. Pank - ETV
 7. Eesti Laul 2018 - ETV
 8. Kuuuurija - TV3
 9. Kättemaksukontor - TV3
 10. Suure tähe väike täht - TV3

2018. aasta filmide TOP

 1. Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused - TV3
 2. Üksinda kodus 2 - TV3
 3. Viiskümmend halli varjundit - KANAL2
 4. Pilvede all: Neljas õde - KANAL2
 5. Rohelised kassid. - TV3
 6. Mees, kes jäi ellu - TV3
 7. Üksinda kodus 3 - TV3
 8. Harry Potter ja segavereline prints - KANAL2
 9. Harry Potter ja surma vägised: Osa 2 - KANAL2
 10. Minu näoga onu - TV3

2018. aasta Elamuse videolaenutuse TOP

 1. Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused (FullHD)
 2. Boss beebi
 3. Viiskümmend vabastatud varjundit
 4. Lumeinimese poeg
 5. Mina, supervaras 3
 6. Emoji film
 7. Pahad emmed 2
 8. Jumanji: Tere tulemast džunglisse
 9. Papside lahing 2
 10. Minu väike poni. Film
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!