Põhisisu algus

Kisub ohtlikuks: juunikuu eksklusiivraamatus asub noor poiss suhtlusesse sarimõrvariga

03.06.2021

Belinda Bauer on mitmete auhindadega pärjatud Briti krimikirjanik, kelle teoseid on tõlgitud 25 keelde ning kes teeb viimaks debüüdi ka Eesti lugejate ees. Bauer on töötanud Cardiffis kohtureporterina ning selle käigus omandatud teadmised leiavad nüüd kasutust tema krimilugudes. Elisa Raamatu juunikuu eksklusiivraamat “Blacklands” on tema debüütromaan.

Raamatu keskmes on vaid 12-aastane poiss Steven Lamb. Ajal, mil tema klassikaaslased omavahel jalgpallikleepse vahetavad, kaevab tema Exmoori nõmmel auke. Ta loodab sealt leida laipa – enda onu oma. 

Steveni suurimaks sooviks on elada normaalset, õnnelikku elu. Ta soovib, et ta onu hing saaks lõpus rahu ning ta murenev pere saaks taas kokku, enne kui on hilja. 

Steven ei teadnud oma onu. Ta jäi üheteistkümneaastasena teadmata kadunuks ning arvatakse, et ta sattus kurikuulsa sarimõrvari Arnold Avery küüsi. Üksnes Steveni memm ei suuda uskuda, et ta poeg on surnud ning ootab teda endiselt koju. Kui pere kokku viimiseks on vaja vanaemale tema poja luid näidata, siis seda Steven ka teeb.

Nõnda teeb poiss järgmise loogilise sammu ning saadab Arnold Averyle vanglasse hoolikalt koostatud kirja. Seepeale algab meeleheitel lapse ja tülpinud sarimõrvari vahel ohtlik kassi ja hiire mäng. Mäng, millel on jubedamad tagajärjed, kui Steven eales oleks osanud ette kujutada. 

„Blacklands“ on kaasahaarav, aga ka südantlõhestav lugu sellest, kuidas üks tragöödia võib inimesi mõjutada läbi mitmete põlvkondade. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/kisub-ohtlikuks-juunikuu-eksklusiivraa…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!