Põhisisu algus

Keelatud kraam on põnev teema: mis seos on meelemürkidel ning sigarettidel, Coca-Colal ja kohvil sõdimisega?

25.01.2022

Mis seos on sellistel tavalistel asjadel nagu kohv, sigaretid ja Coca-Cola sõdimisega? Kuidas sai sigarettide suitsetamine nii populaarseks, et levis üle maailma? Miks lõpetati kokaiini tootmine? Mil moel sai Coca-Colast maailma müüduim kofeiini sisaldav karastusjook? Miks on Afganistan maailma suurim oopiumitootja?

Nendele ja veel mõnedele väga headele küsimustele ei ole võimalik vastata, kui ei võeta arvesse sõja otsustavat rolli asja juures. Oma raamatus “Joovastatud tapma” näitab professor Peter Andreas, kui tihedalt on meelemürgid olnud seotud nii sõdade kui ka poliitikaga ning see aitab mõista paljusid meelemürkide ajaloo tahke.

Välja on toodud joovastite ja sõjaajaloo omavahelised suhted. Peamiselt on raamatus juttu kuuest meelemürgist – alkoholist, tubakast, kofeiinist, oopiumist, amfetamiinist ja kokaiinist. Kogu raamatut läbib punase niidina tõdemus, et meelemürkide ja sõja suhe on mõjutanud riike ja nende sõjalisi püüdlusi väga tugevasti.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/keelatud-kraam-on-ponev-teema-mis-seos…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!