Põhisisu algus

Kas teadsid? Huvitavaid fakte Evelin Võigemasti elust

E, 25/09/2023 - 21:09

Oma põlvkonna kõige kõvemaid näitleja Evelin Võigemasti elu on väga rikas ja täis erakordseid seiku. Toomegi siin ära mõned huvitavad faktid.

Pärit uhkest suguvõsast

Võigemasti üks vanavanaisa oli Eesti nahakunsti ja tööstuse suur legend Eduard Taska ja teine vanavanaisa kunagine Eesti rikkamaid mehi Artur Hüüs. Kuigi mõlemad hukkusid nõukogude okupatsiooni tõttu, sai Evelini vanaema siiski ka pärast Siberisse küüditamist Eestisse tagasi jõudes nõuda tagasi osa oma perekonnale kuulunud summadest. Kuigi tegu oli vaid murdosaga pärandusest, tegi see täiesti harukordne juhtum vanaemast ka nõukogude ajal jõuka inimese.

Evelini nõbu Madis Müller on Eesti Panga president.

Telesaates „Sinu uus sugulane“ selgus aga, et kaugemalt on näitleja sugulane ka Uku Masingu ja Lenna Kuurmaaga.

Televisioonis juba lapsena

Juba 1980. aastate keskel astus Võigemast kuueaastasena üles lastesaates „Hunt Kriimsilm“. Kui talt seal küsiti, kelleks tüdruk saada tahab, vastas Evelin, et ei tea. Tegelikult tahtis ta saada näitlejaks, aga teades, et ka küsimust esitab talle tegelikult näitleja, häbenes ta talle oma tõelist unistust avaldada.

Pangest Võigemastiks

Enne abiellumist oli näitleja perekonnanimi Pang. Kui ta 2005. aastal kolleeg Priit Võigemastiga abiellus, jättis ta oma perekonnanime esialgu muutmata, kuid paar aastat hiljem võttis siiski mehe nime. Selle jättis ta alles ka pärast abielulahutust 2016. aastal.

Eksiga ikka sõbrad

Evelin on oma eksabikaasasse Priitu säilitanud sõbraliku suhtumise ka pärast lahutust. Ajakirjanduses on ta teda sealjuures nimetanud üheks oluisemaks lavastajaks, kelle tükkides ta mänginud on. Koos peavad nad jätkuvalt ka etenduskunstidega tegelevat ettevõtet Hecuba.

Laulja ja pianist

Lisaks näitlemisele on Võigemast välja andnud ka plaadi popi- ja džässihittidega. Plaadilt leiab näiteks laulud „Tants kestab veel“, „Mind veel ei ole“, „Laulev vahanukk“ ja paljud teised. Album tuli välja 2009. aastal. Evalin on muuseas lõpetanud ka lastemuusikakkooli klaveri erialal ja võitnud konkurssegi.

Korralik trennihunt

Enne ülikooli Evelin spordiga ei tegelenud, kuid pärast laste sündi on temast saanud korralik trennihunt. Ta on öelnud, et armastab just teistega koos higistada. Esialgu keskendus Evelin crossfit’ile, seejärel aga hakkas hindama ka näiteks joogat.

Kohe Tallinna Linnateatrisse

Pärast lavakooli lõpetamist 2002. aastal siirdus Võigemast kohe töötle Tallinna Linnateatrisse. Seal on ta nüüdseks töötanud üle 20 aasta. Lisaks sellele on ta mänginud ka arvukates filmides, teleseriaalides ja dubleerinud animafilme.

Õnnelik näitleja

Koroonakriisi ajal 2020.aastal oli Võigemast eriises olukorras. Kui muidu oli teatrites tegevus sisuliselt katkenud, siis temal avanes peatselt pärast eriolukorra lõppu siiski võimalus lavale astuda. Nii tõi näitleja lavale oma esimene monotüki, Jean Cocteau „Inimese hääl“, kus kogu etenduse moodustab üks pikk ja dramaatiline telefonikõne, kus tegelane enne suhte purunemist viimast korda oma kallimaga räägib.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/kas-teadsid-huvitavaid-fakte-evelin…
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama