Põhisisu algus

Jõulusalmid ei ole veel peas? Siit leiad väärt spikri kingituste lunastamiseks

17.12.2021

Jõuluõhtu ehk perekondlik luulemaraton kingituste lunastamiseks läheneb ülehelikiirusel, aga salmid ei ole veel peas… See olukord on tuttav meist nii mõnelegi.

Elisa raamatu abiga ei jää ükski kingitus jõulvanalt kätte saamata ja vahva jõukohase luuletuse leiavad jõulupidustuste ajaks nii suured kui ka väikesed. Valida saab teada-tuntud salmi, kuid leiab ka värskeid pühadehõngulisi värsiridu.

Jõua jõua jõuluaega

Peep Ilmeti koostatud luulekogumikust “Jõua jõua jõuluaega” leiab ägeda valiku jõuluajaga seonduvaid luuletusi nii toast, õuest kui ka metsast. Saab taasavastada vanu armsaid jõulusalme vanavanemate kullavarast, kuid leiab ka tuntud ja armastatud autorite päris uut loomingut.

Sobib ühtviisi hästi nii lastele, vanematele kui ka vanavanematele. Kogumiksut leitud salme kuulab hea meelega jõuluvana, aga miks mitte neid piduõhtul ka üksteisele ette lugeda.

Lumeluuletused

Kes otsib midagi uuemat, sellele sobib Siiri Pärksoni ja Ulrik Tau teos “Lumeluuletused”. Valimikust leiab värsse lumest, talvest, jõuludest ja pühadest. Leidub salme, mis on lihtsad ja rahvalikud, aga on ka sügavmõttelisemaid luuleseadeid.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/joulusalmid-ei-ole-veel-peas-siit-leia…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!