Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Jälgi pidevalt enda tervist: milliseid kasulikke funktsioone pakuvad kaasaegsed nutikellad?

E, 24/01/2022 - 11:46

Nutikellad ja aktiivsusmonitorid on küll viimaste aastate jooksul saanud vägagi populaarseks, kuid lisaks mugavale teavituste saamisele on neil ka mitmeid muid praktilisi funktsioone tervise jälgimiseks. 

Siin on välja toodud kolm kasulikku funktsiooni, mida kaasaegsed nutikellad pakuvad.

Erinevad treeningrežiimid

Päeva jooksul tehtud sammud on tõenäoliselt peamine näitaja, mida inimesed kipuvad jälgima. Samas pakuvad veel mitmed kantavad nutiseadmed võimalust saada ülevaadet ka distantsist ja sammutud trepiastmetest. 

Kuid mis peamine: nutikellad ja aktiivsusmonitorid suudavad tuvastada ka hulga erinevaid treeninguid, et anda kasutajale detailne ülevaade nii nende kestvusest, põletatud kaloritest kui ka pulsist.

Samuti annavad need ka meeldetuletusi, kui kasutaja on jäänud natuke passiivseks ning peaks rohkem ringi liikuma.

Vererõhumõõtja

Üha enam muutub tervise ja igapäevase tegevuse jälgimine ülitähtsaks tervisliku elu elamise juures. Ent lisaks treenimisele ja õigele toitumisele on tähtis regulaarselt jälgida veel vererõhku, mida muuseas ka tänapäevased nutikellad täitsa mugavalt võimaldavad.

Osad nutikellad on sisuliselt varustatud väikese vererõhumõõtjaga, mis hoiatavad inimest koheselt, kui vererõhk on kas liiga kõrge või madal. Mõistagi võib kõrge vererõhk põhjustada mitmeid tõsiseid tervisehädasid, näiteks südameatakk või insult.

Nutikell küljes olev vererõhumõõtja annab inimesele kohe märku, kui tuvastab normist kõrgema või madalama vererõhu, võimaldades seeläbi probleemiga viivitamatult tegeleda.

Unekvaliteet

Une jälgimine võib kohati tunduda keeruline, kuid paljud võimsamad nutikellad suudavad pulsi- ja liikumisanduri abiga anda päris põhjaliku ülevaate sinu magamisharjumustest.

Kell tuvastab ärkvel oldud aja ning NREM ja REM une, mida saab ärgates graafikult vaadata ning pikemas perspektiivis võrrelda ka erinevate päevade, kuude ja aastate statistikat. Lisaks annab see hinnangu unekvaliteedile, olgu selleks siis suurepärane, hea, rahuldav või kehv.


Allikas
Geenius.ee