Põhisisu algus

Hoidke alt, Poirot ja Miss Marple: lustakas krimiloos otsib süüdlast kuninganna Elizabeth II

29.06.2021

Pole küsimustki, et eestlased armastavad detektiivilugusid. Pahatihti kipuvad aga krimkad olema sünged, verised ja hirmutavad ning sageli käsitlevad need lisaks konkreetsele kuriteole ka olulisi ühiskondlikke valupunkte, mis tuju kuigi palju ei tõsta. 

Õnneks on olemas ka kergemaid krimilugusid, mida võib lugeda muhekrimi žanrisse kuuluvaiks. Neist on välja jäänud mitmetele põnevikele omane depressiivsus ja jõhkrus, kuid alles on salapärane õhkkond ning võimalus koos detektiiviga kuritegu lahendada.

Seekordses teoses ei ole aga uurija näol tegu ei praeguse ega endise politseiniku, eradetektiivi, ajakirjaniku ega teadlasega – S. J. Bennetti uues krimilugude sarjas hakkab mõistatusi lahendama hoopis Suurbritanna kuninganna isiklikult! Sarja esimene raamat kannab pealkirja “Windsori sõlm”.

On 2016. aasta varakevad ja kuninganna Elizabeth viibib oma 90. sünnipäeva tähistamise eelõhtul Windsori lossis. Ühtäkki leitakse lossi ühest magamistoast külalise surnukeha. Tundub, justkui oleks noor pianist end ise ära kägistanud, kuid kehvasti seotud sõlm viib MI5 mõtted kuriteole. 

Alguses jääb juurdluse läbiviimine asjatundjate hooleks, kuid kui uurimine vales suunas liikuma hakkab, otsustab monarh vaikselt ohjad enda kätte haarata. Koos oma erasekretäriga asub ta salaja ise asja uurima, ilma, et isegi õukonnaliikmed seda kahtlustada oskaks.

Kuninganna terane pilk, kiire taip, elutarkus, läbinägelikkus ja raudsed närvid on mõrtsuka tabamisel hindamatu väärtusega. Tegu on tõeliselt lõbusa muhekrimi-teosega, mis käsitleb ka Suurbritannias ja kuningakojas päriselt aset leidnud sündmusi. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/hoidke-alt-poirot-ja-miss-marple-lusta…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!