Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Hispaaniast kaugtööd teinud piirkonnajuht Kristjan: minu suurepärase tiimita polnuks see mõeldav!

E, 02/12/2019 - 14:26

Koostöö ja iseseisvus tõestavad, et Eestist kaugemal saavad edukalt kaugtööd teha ka Elisa  piirkonnajuhid. Elavaks näiteks on sügisel Hispaania päikese alla suundunud Kristjan Õnnik.


Idee minna paindlikke tööviise Hispaaniasse katsetama tekkis Kristjanil tänavu kevadel. Tema sõber elab seal juba viimased kaheksa aastat ning paar korda aastas saadakse ikka kokku. „Suhtleme aktiivselt ning siia tulek on alati nagu tuleks oma teise koju. Sõbral on siin pereäri, mis tegeleb majutusteenusega. Niimoodi olengi temalt saanud siin kortereid rentida,“ räägib Kristjan.


Üheskoos perega arutati, kas ehk minna Hispaaniasse kauemaks kui tavapärane puhkus. Otsus sündis kiiresti – jah! Seejärel pöördus Kristjan oma juhi poole. „Uurisin, mida tema sellest arvab, sest ei ole tavaline, kui otseselt inimesi juhtiv töötaja suundub teise riiki tööd tegema.“ Õnneks läks juht kiirelt Kristjani ideega kaasa.


Iseseisvus kui läbiv märksõnaTõsisemate ettevalmistustega alustas Kristjan vahetult enne suve. Puhkuse ajal maikuus katsetas ta vaikselt, kuidas oleks kaugelt tööd teha. Ta võttis reisile kaasa arvuti ning proovis programmide toimimist. Kõige rohkem valmistas talle esialgu muret sealne internetikiirus, kuid tema õnneks oli sõbra majas olemas interneti optikaühendus, mis võimaldas kõik tähtsad koosolekud maha pidada. ’’Sõber oli selleks mulle isegi eraldi kontoritoa teinud,“ muigab Kristjan.


Helistamine ja koosolekute pidamine olidki üldpildis suurimad küsimärgid, kuna klienditehnikutega on palju telefonitsi suhtlemist. Kristjani sõnul oli tagasiside kaugtööle väga positiivne. „Eks sellel võib olla mitu aspekti, miks see nii oli,“ naerab Kristjan ja lisab: „Kuna olen nõudmiste poolest suhteliselt range inimene, siis eemalolek annab tehnikutele hingamisruumi. Teisalt saavad nad iseseisvust üles näidates tõestada, et on suutelised kõigega hakkama saama. Ma olen enda tiimi tehnikute üle väga uhke, sest töö, mida nad teevad, on meeletu. Iseseisvus on meie tiimis kindlasti põhiliseks märksõnaks!“


Tiimi toetus on olulineHispaanias veedetud aja jooksul suuri takistusi Kristjani sõnul teele ei tulnud, kuid ühel korral kadus keset tööpäeva internet. Tema sõnul on seal tavaline, et kohalik interneti teenusepakkuja otsustab hooldustöid teha keset päeva ning etteteatamine sellistel juhtudel puudub. Selline olukord sai Kristjanil kiirelt lahendatud tänu mobiilsele internetile ning koosolek sai edukalt lõpule viidud.


Tagasi vaadates nendib Kristjan, et kaugtöö õpetas, et pole vaja pidevalt näpuga järge ajada. „Ikka hoian asjadel pilku peal, aga pole seda kartust, et maailm variseb nüüd kokku. Siin ongi oluline usaldus ja koostöö!“ Seda silmas pidades viitab Kristjan oma tiimile, kes on talle suureks abiks olnud.


Kristjan nendib, et Hispaanias olles produktiivsus kasvas. Ta tõi välja, et Eestis on segavaid faktoreid rohkem. Positiivsena näeb ta ka seda, et alluvad muutusid iseseisvamaks, sest mõistsid, et päris iga asja pärast ei ole vaja helistada.


Koos Kristjaniga Hispaanias kaasas ka tema elukaaslane ja laps. „On suur vahe, kas lõpetad tööpäeva ja lähed koju vihma ja külma eest peitu või lõpetad tööpäeva ning suundud basseini või ranna poole,’’ leiab Kristjan. Ta lisab, et lapse jaoks on seal ideaalne, sest saabaste ja mütsi-salli asemel saab ta kanda sandaale ning päikeseprille.


Maailma uksed valla!Kristjani sõnul tal koduigatsust eriti ei tekkinudki. Ta igatses küll enda sõpru, kuid tänapäeva võimaluste juures on abiks võimalus teha videokõnesid, mille abil justkui viibiksidki nendega koos. Rohkem kartis ta seda, et Eestis tagasi olles tekib igatsus päikese ja sooja järele.


Kaugtöö kogemust soovitab ta kõigile, kuid kuna võimalused olenevad nii töö iseloomust kui isiklikest asjadest, on vaja enne teha eeltööd. „See kõik on mitme teguri soodne kokkulangevus, et minu kaugtöö võimalikuks sai. Minu juht on olnud sel teemal väga vastutulev ning mõistev. Mõtleva inimesena saab ta väga hästi aru, et kui ma suudan eduka perioodiga avada selle ukse meile kõigile tulevikuks, siis on maailm ka tema ees valla,“ ütleb Kristjan lõpetuseks.


Allikas
Geenius.ee

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.