Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Haridus, mis kasvatab pangakontot: neist raamatutest pärit finantstarkused tulevad kasuks igas eluetapis

08.10.2021

Haridus, mis kasvatab pangakontot: neist raamatutest pärit finantstarkused tulevad kasuks igas eluetapis

Ükskõik, kas hiljuti on pärale jõudnud pensionisambasse kogunenud raha, valitseb kontol stabiilne seis või vaatab kuu lõpus netipangast vastu liiga pisike summa – oskus rahaga ümber käia ja seda investeerida tuleb kasuks igas eluetapis. Vaatame, millistest raamatutest võiks kasu olla.

Alusta aabitsast

Enne investeerimisega alustamist võivad teadmised rahaasjadest piirduda hädavajalikuga. Põhitõed aitab selgeks saada Finantsinspektsiooni koostatud “Finantsaabits”.

Raamat annab teadmisi näiteks isiklike finantseesmärkide seadmisest ja pere-eelarve koostamise põhimõtetest, aga oma koht on teoses ka investeerimis- ja laenamisotsustel ning pensionifondide ja väärtpaberiturgude toimimise alustel.

Elisa essents säästab aega

Rahast ja investeerimisest on kirjutatud mäekõrgune hulk raamatuid, mille läbitöötamine on mahukas ja aeganõudev töö. „Elisa essents“ on olulisematest teostest parimad palad ja mõtted välja noppinud ning need lihtsasti loetavaks vormistanud.

Investeerimishuvilistele sobib hästi Elisa essents John C. Bogle’i raamatust “Aruka investori taskuraamat”, mis kuulub kahtlemata investeerimisest kirjutavate raamatute maailma edetabeli tippu. Selle kõmulise autori – ühe maailma suurima investeerimisfirma Vanguardi asutaja – eesmärk on muuta arusaamu investeerimise põhitõdedest. 

Uudishimu täidab täispikk raamat

Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpik” on kõigi rahaasjadest rohkem ja vähem huvitatud eestlaste jaoks saanud kohustuslikuks kirjanduseks ning teos on kogunud ka ohtralt positiivseid hinnanguid. See praktiline käsiraamat õpetab, kuidas planeerida oma rahaasju, kuidas investeerida ja luua endale passiivne sissetulek läbi intressi, üüri ja dividenditulu. Eraldi õpikud on väga antud ka aktsiate ja kinnisvara teemal. 

Samuti on huvilistel võimalik lugeda täispikka “Aruka investori taskuraamatut”. John C. Bogle on veendunud, et aktsiaturgudel on võitjaks finantskrupjeed ning kaotajaks investorid. Oma raamatus keskendubki ta sellele, kuidas lõpetada krupjeede nuumamine. Juttu tuleb muuhulgas  indeksifondidest, investeerimiskuludest ning sellest, miks pikaajaline investeerimine annab märksa paremaid tulemusi kui lühiajaline spekulatsioon. 

Lisaks finantsturu toimeloogikale räägib Bogle raamatus ka näiteks diversifitseerimise kasulikkusest ning ohtudest, mis on seotud üksnes fondi minevikutootlusele lootma jäämisega või keskmise juurde tagasipöördumise põhimõtte eiramisega. 

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.