Põhisisu algus

GfK: Eesti elanike eelistus on soodsa hinnaklassiga 4G tahvelarvutid

12.03.2015

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel ostavad Eesti elanikud üha enam 4G toega tahvelarvuteid. Langustrendis on omakorda ilma mobiilse interneti võimaluseta ja 3G tahvlite müük.

Uuringufirma GfK statistika alusel ulatus 4G toega tahvelarvutite osakaal müügis koguturul 45,2 protsendini, aasta tagasi jäi see osakaal 32,5 protsendi juurde. Elisas müüdud tahvelarvutitest olid aga lausa 99% 4G toega, näitas Elisa müügistatistika.

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu märkis, et kui 4G tahvlite osakaal müügis on suurenenud, siis langustrendis on ilma mobiilse internetita ja 3G tahvlite müük. „Näiteks moodustasid 3G tahvlid kogu turu müügist käesoleva aasta jaanuaris 20,6%, aasta varem samal ajaperioodil ulatus see protsent 23,2-ni,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate GfK uuringutulemustest. „Mobiilse internetita tahvelarvutite osakaal jaanuarikuu müügis jäi sel aastal vaid 34% juurde, mullu jaanuaris ulatus aga 44%-ni.“

Hiiepuu põhjendas mobiilse internetiühendusega tahvlite populaarsuse jätkuvat kasvu mugavusega: „Tahvelarvuti on kerge ja mugavalt kaasaskantav seade, millele mobiilse interneti lisamine annab võimaluse seadet igal pool kasutada“.

Hiiepuu ütles, et kui kogu turu lõikes on tahvelarvutite tükiline müük langenud 4,4%, siis Elisas on tahvelarvutite müüginumbrid eelmise ja selle aasta jaanuarikuu võrdluses kasvanud ning seda koguni 22% võrra. „Elisa müügiedu põhineb kvaliteetsete, kuid soodsa hinnaga 4G tahvelarvutite turundamises,“ selgitas Andrus Hiiepuu. „Müüme Eesti turule enim Huawei tahvleid. Elisa tahvlite müügist moodustab Huawei 49%,“ täpsustas ta.

GfK statistika järgi ulatus android-operatsioonisüsteemiga tahvlite osakaal käesoleva aasta jaanuaris tükilises müügis 84% ja iOS operatsioonisüsteemiga tahvlite osakaal 16%-ni. Enim eelistavad Eesti elanikud soetada endale 10 tollise ekraaniga tahvelarvuti.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama