Põhisisu algus

Ewert Sundja: käitun oma tütardega äkilisemalt kui tahaksin

Ewert Sundja on tunnustatud muusik, kes on Eesti publikut haaranud nii bändi Ewert and The Two Dragons solisti kui ka soololauljana. Lisaks muusikukarjäärile on Ewert isa ka oma kolmele tütrele, kellega koos veetis ta ühe lõbusa nädalavahetuse värskelt eetrisse jõudnud saates “Laupäev isaga”, mis võtab luubi alla laste ja isade vahelised suhted.

Ewert jagab lähemalt, kuidas on nii tema enda vanemad kui ka lapsed teda isana mõjutanud ning millised väljakutsed ootasid teda võttepäevadel ees.

Vabadus teha valikuid ja õppida vigadest

“Äge autoreis 1988. aastal Ida-Saksamaale – Tüüringi metsad, Wartburgi loss, Berliin, Dresden, Blocksbergi mägi, telkimine ja priimusel söögi tegemine,” meenutab bändi Ewert and The Two Dragons solist oma elu esimest välismaareisi. Nooruspõlvele tagasimõeldes on Ewert tänulik, et vanemad teda nii usaldasid.

“Ma ei ütle, et ma selle usaldusega alati mõistlikult ümber käisin, aga ei saanud ka selliste sigadustega hakkama, mida ise ära ei suutnud klaarida. Teadmine, et võin ise otsustada, valida, vigu teha ja siis vajadusel asjad korda seada, oli ja on väga motiveeriv,” räägib Sundja, kuidas vanemad teda on inimesena vorminud.

Täiskasvanulikkus käsikäes lapsemeelsusega

Ewert Sundja peres kasvab kolm kaunist tütart – Ronja, Roosi Linda ja Simona, kes samuti omamoodi aidanud isa kujundada selliseks inimeseks nagu ta praegu on. “Ehk on uued kohustused ja vastutused mind veidi täiskasvanulikumaks teinud,” leiab muusik. Ta märgib lisaks, et lõppkokkuvõttes annavad lapsed pigem võimaluse meelde tuletada elule mängulise lähenemise võlusid.

Väliselt rahulik ja tasakaalukas Ewert tunneb aga, et on lastega hoopis otsekohesem ja äkilisem, kui ta ise sooviks olla. Samas on säilinud temas ka piisav lapsemeelsus, mis Sundja sõnul võimaldab tal jätkuvalt tütardega vahetult suhelda ja puutepunkte leida.

Jäine pidusöök

Seda, milline näeb välja Ewert Sundja nädalavahetus oma tütardega, saab näha värskelt vaatajateni jõudnud koguperesarjast “Laupäev isaga”, kus tuntud Eesti isad saavad end koos lastega proovile panna. Põneva väljakutsena tuli Ewertil koos tütardega korraldada pidulik lõunasöök looduses, kuid kõik ei läinud sugugi plaanipäraselt.

“See mereäärne söögitegemine oli päris õudne. Kraadiklaasi järgi justkui polnudki külm, aga tuul oli nii kange, et puhus hakitavad sibulad lõikelaualt ära. Ime, et pärast seda väljasõitu keegi meist haigeks ei jäänud,” meenutab Sundja jäist võttepäeva.

Tehnika, mis tõrkus

Tuuline ilm ei jäänud nädalavahetuse jooksul ka ainsaks väljakutseks. Filmimisel oli plaanitud kasutada Ewerti kodus õmblusmasinat, mis õnnetu juhuse tahtel ei tahtnud just võttepäeval tööle minna. Nii Sundjate pere kui ka võttemeeskond pusisid pikalt ühe masina taha, mis tekitas omajagu ärevust. Kogu kogetud stressi proovis Ewert aga enda sisse ära peita ja loodab, et see ka tal õnnestus.

Suvele vastu minnes loodab Ewert Sundja leida kõige muu kõrvalt aega sisemiseks kasvamiseks, mis tihti muu igapäevaelu kohustuste kõrval tagaplaanile jääb. Samuti on muusikul kavas ka mitmed ülesastumised laval. “Mai lõpus tuleb üks eelmise aasta soolokontserdi kordus Kumus ja suvel on kavas nii Ewert and the Two Dragons bändiga kui ka üksi erinevaid esinemisi. Ülejäänud aja proovin maal veeta,” jagab Sundja oma suveplaane.

Saatesarjale “Laupäev isaga” saab kaasa elada eksklusiivselt Elisa Huubis. Esimeses hooajas löövad Ewert Sundja kõrval kaasa Jaan Tätte juunior ehk Meisterjaan, Robert Linna, Taavi Kotka, Jesper Parve ja Reigo Ahven. Saadet juhib Kaidor Kahar, režissöör on Tarvo Tammeoks ja toimetaja Lota Viik.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/ewert-sundja-kriitilisest-olukorras…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!