Põhisisu algus

Esimene nädal uues kodus

23.05.2018

Eelmises postituses kirjutasin, kuidas kõik pereliikmed kutsika vastu võtsid. Seekord kirjutan sellest, kuidas meil esimene nädal läinud on ja kuidas elukorraldus välja näeb.

Ceraga vajasid nad umbes kahte päeva, et saada aru missugune on nende jõuvahekord: üks on väike pehmete jalgadega kutsikas ja teine suur mänguhimuline koer. Tänaseks nuusivad koos mööda hoovi ringi, vahepeal müravad ja siis tegelevad mõlemad oma asjadega (loe: üks pikutab ühes kohas ja teine teises kohas).

Geko ja Cera

Geko ja Cera tutvumas (Foto:Marit Linke)

Geko oleks nagu alati meie maja poiss olnud. Õnneks ei ole meil olnud nutuseid öid ega midagi sarnast. Esimesed viis päeva oli pidevalt keegi kodus olemas. Need päevad olid head üksteisega harjumiseks. Koerad said omavahel paremini tuttavaks, meie saime aru, mis kutsikaga tegemist on ja mis vallatud kutsikakrutskid tal varuks võivad olla.

Nende päevade jooksul sai Gekot harjutatud ka aedikus olemisega. Alguses lühemalt ja siis pikendasime aedikus olemise aega järk-järgult. Aedikus on kuut ja mitmed mänguasjad. Aedik on planeeritud nii, et osa on päikese käes ja kui koer tahab, saab ta varju minna. Lisaks on ülevaade väravale, et majavalvur saaks minejatel-tulijatel pilku peal hoida. Esimesed päevad, kui kedagi kodus polnud, käisime paari tunni tagant kontrollimas, kuidas tal läheb ja lisaks oli ka naabrivalve töötamas, kes saatis pilte sellest, kuidas Geko rahulikult magas. 

Cera veedab päevad toas, ta on sedasi harjunud koju tulekust saadik, sest siis polnud meil veel aedikut. Tulevikus saavad nad koos päeval aedikus aega veeta.

Cera

Cera õues (Foto: Marit Linke)

Nagu koeratitega ikka, on öösel äratus, et minna pissile, et hommikul meid toas ükski üllatus ei ootaks. Varsti lõpetame öised tiirud ja loodame parimat. Öösel magavad mõlemad koerad hetkel toas. Igal ühel oma pesa, kuid tundub, et Gekole meeldib magada pigem puitpõrandal. Maitse üle ei vaielda. 

Söömine on 3 korda päevas ja kui kauss on tühi, siis võetakse see hammaste vahele ja tuuakse minu kätte. Koerad söövad eraldi ruumides, et söögi pärast kaklusi ei tekiks. Lisaks söövad nad vaid hommikusöögi samal ajal, ülejäänud toidukorrad on eraldi. Järgmises postituses räägin juba sellest, kuidas koera rihmaga harjutasime ning kuidas lapsed kutsikaga harjunud on.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!