Põhisisu algus

Ennekuulmatu idee: New York Timesi menuk väidab, et inimesed on olemuselt head

24.08.2021

Seda, et eestlane on üks vihane, kuri ja õel olend, kelle lemmiktoit on teine eestlane ja kellele ei paku miski suuremat rõõmu kui naabril vaiba alt ära tõmbamine, on meile sünnist saati kinnitatud. Elu jooksul teiste rahvaste kohta õppides saame teada, et tegelikult on kõik inimesed isekad ja omakasupüüdlikud.

Kuid kas see ikka on nii?

Rutger Bergmani “Inimkond. Paljutõotav ajalugu” tuleb välja uudse, ühtaegu realistliku ja revolutsioonilise väitega: inimesed on olemuselt head. Tema sõnul on püüd konkureerimise asemel koos töötada olnud omane juba liigi algusest peale.

Bergman võtab ette mitu maailmas laineid löönud uurimust ja neid uude valgusesse asetades sunnib ta meid inimkonna ajalugu vaatama hoopis teistsuguse pilguga. Värvikate konkreetsete näidete abil loob ta pildi sellest, kuidas usk ligimeste headusse ja altruismi võib muuta meie mõtteviisi ning tuua selle kaudu suured muutused ka meie ühiskonda.

Rutger Bregman on üks Euroopa tuntumaid noori ajaloolasi. Tema teos „Utoopia realistidele” tõusis Sunday Timesi ja New York Timesi bestsellerite hulka ning see on tõlgitud kolmekümne kahte keelde. Ta on nomineeritud mainekale Euroopa pressiauhinnale ning tema kirjutisi on ilmunud ka Washington Postis ja Guardianis.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/ennekuulmatu-idee-new-york-timesi-menu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!