Põhisisu algus

Elisas osutusid 2017. aasta hitiks Samsungi nutitelefonid

29.12.2017

Käesoleval aastal pärines iga kolmas Elisa kliendi taskusse rännanud telefon Samsungi laiast tootevalikust. Uute seadmete valimisel eelistati lisaks rohkem ka Huawei, Apple’i ja Sony telefone. Kokku osteti sel aastal 22 erineva tootja seadmeid ning langetati valik 153 erineva telefonimudeli vahel.

„2017. aasta oli mobiiltelefonide ostukorvis konkurentsitu liider Samsung,“ kinnitas Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailis Ploomann. Tema sõnul oli iga kolmas telefon, mis Elisa klientide taskusse rändas, just Samsungi laiast tootevalikust. Teist ja kolmandat kohta jäid napilt aga jagama Huawei ja Apple ning neljandat kohta hoidis enda käes Sony.

Uuteks tulijateks olid 2017. aastal OnePlus, Xiaomi ja Philips, millest kaks esimest on kodumaise publiku poolt nii soojalt vastu võetud, et jäävad arvatavasti veel väga pikaks ajaks Elisa tootevalikusse. Turul on tugevalt positsiooni kindlustanud ka MyPhone, kes on sisuliselt konkurentideta turul nuputelefonidega. Samuti tõusis tõelise fööniksina tuhast Nokia – nii oma kultusmudeli 3310 kui ka Android operatsioonisüsteemiga uue nutitelefonide liiniga.

„Elisa kliendid on viimaste aastatega muutunud järjest julgemateks ning ka nõudlikumateks. Enam ei ole nii oluline tuttav ja turvaline bränd - endale sobivaim mudel valitakse rohkem ka tehniliste näitajate ning nende väärilise hinnataseme järgi. Kuna nutitelefone kasutab juba üle 65% kõikidest meie klientidest on palju neid, kes ostavad juba mitmendat telefoni. See omakorda tähendab, et ollaksegi teadlikumad kasutajad ning kindlasti ka kogenumad ostjad. Kuna kasutusharjumusi on erinevaid, on osadele ülioluline just hea kaamera, aga paljudele hoopis hea esikaamera. Suur seltskond on neid, kes vajavad väga head ekraani ja graafikat ning eraldi segment kindlasti ka neid kelle jaoks on määrav võimas protsessor ja sellega koos hea aku kestvus,“ kommenteeris Ploomann 2017. aasta klientide ostueelistusi.

Kuna kliendid on järjest teadlikumad, kasvab aina enam ka Elisa e-poest ostetud seadmete hulk. Esindusse konsultatsioonile tulevad suurel hulgal just need, kes on nutimaailmas veel esimesi samme tegemas. Aina enam kasvab nutitelefonide kasutajate hulk ka üle 50-aastaste segmendis. Nemad on veel endiselt need, kes soovivad seadet enne käes hoida ning proovida ise kui kerge või raske sellega hakkama saada oleks.

Elisa 2017. aasta mobiiltelefonide TOP 10

  1. Samsung Galaxy J3                        
  2. Samsung Galaxy A5 (2017)                        
  3. Sony Xperia XA               
  4. Huawei P9 Lite                
  5. Apple iPhone 7               
  6. Samsung Galaxy J3 (2017)                          
  7. Huawei P10 Lite                              
  8. Samsung Galaxy J5 (2016)                          
  9. Huawei P9 Lite 2017                      
  10. myPhone Halo 2                   
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!