Põhisisu algus

Elisa võitis „Hea töökeskkond 2019“ auhinna

06.11.2019

Elisa võitis Tööinspektsiooni konverentsil „Muutuste tuul tööelus“ auhinna „Hea töökeskkond 2019“. Ühtlasi kõneleti konverentsil tööturu uuenemisest.

Täna, 6. novembril peetud konverentsil tunnustas Tööinspektsioon ühte suur- ja väikeettevõtet, kus väärtustatakse töötajate tervist säästvat töökeskkonda ja ohutut töötamist. Suurettevõttena pärjati auhinnaga Elisa.

Auhinna võttis vastu Elisa töökeskkonnaspetsialist Katrin Viks, kes tegeleb igapäevaselt sellega, et ettevõtte töökeskkond oleks ohutu ja tervist hoidev. „Kiidan igati tööinspektsiooni, kes Elisa panust ja pingutusi tunnustab, sest seeläbi saame tutvustada oma parimaid praktikaid ning näidata, kuidas Elisa väärtustab oma töötajaid. Läbi selle tõstame mitte ainult Elisa vaid ka teiste töötajate teadlikkust tööohutusest ja töötervishoiust.“

Viks lisab, et igapäevatöös on tema töö väljakutsuvaim osa töötajate mõttemaailma muutmine ja teadlikkuse tõstmine, sest ainult tehnilistest vahenditest ei piisa. „See, et kõik ettevõtted võivad tehniliste vahenditega luua töökeskkonna, kus on reguleeritavad töölauad, osta võimlemispalle - sellest ei piisa. Inimesed ei pruugi kasutada neid või veel hullem, kasutavad vahendeid valesti. Kõigil sarnastel juhtumitel võivad olla töötajate jaoks pikas perspektiivis negatiivsed tagajärjed tervisele.“

Väikeettevõtte kategoorias võitis auhinna tarkvaraettevõte Insly. Tööinspektsiooni sõnul iseloomustab mõlemat ettevõtet järjepidevus ja süsteemsus hea töökeskkonna loomisel.

Muuhulgas kõneleti konverentsil tööturu uuenemisest, kus sotsiaalminister Tanel Kiik sõnas, et tööiseloomu muutus on kaasa toonud vaimse tervisega seotud probleemide kasvu, olles teisel kohal töövõime vähenemise põhjusest. Ministri hinnangul peaks töötervishoiusüsteem suutma sarnaseid uusi riske arvestada ja tuleval aastal võetakse ette süsteemi muutmine, et töötajate tervis oleks hoitud.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!