Põhisisu algus

Elisa võitis eelmisel aastal enim mobiilinumbreid

14.01.2016

Tehnilise järelevalve ameti statistika kohaselt võitis eelmise aasta kokkuvõttes enim mobiilinumbreid Elisa.

Aastaga võitis Elisa juurde 1367 numbrit, samal ajal kaotas Eesti Telekom 1394 numbrit ja Tele2 sai aastaga juurde 28 numbrit.

Elisa tooteturunduse juht Mailiis Ploomann kommenteeris positiivset teadet järgnevalt: „Numbriliikuvuse turul tunnetame teatavat stabiliseerumist ning on näha, et mobiilsideoperaatorid tegelevad järjest enam ka olemasoleva kliendiga. Elisa on aasta lõikes jätkuvalt Eesti eelistatuim operaator ja selle positsiooni hoidmiseks igapäevaselt ka palju tööd. Samas on kliendi liigutamine ühe operaatori juurest teise juurde muutunud kahtlemata töömahukamaks kui varem. Oluliselt rohkem on kliente, kes on väga rahul oma senise operaatoriga ning seda tänu sellele, et kõik operaatorid tegelevad järjest enam enda olemasoleva kliendiga.“

Mailiis märkis ka, et mobiilsideoperaatori valikul ei mõju enam turul pelgalt odavam hind, vaid kliendid ootavad laia teenuste valikut, väga head teenuste kvaliteeti ning on tihti nõus just enda nõudmistele vastava lahenduse eest ka veidi kõrgemat hinda maksma. „Näeme ka seda, et operaatori valiku teeb klient täna järjest enam mobiilse interneti paketi ning hinnataseme põhjal ning varasemaga võrreldes on oluliselt vähenenud kõnepaketi komponendi tähtsus,“ ütles tooteturunduse osakonna juht.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama