Põhisisu algus

Elisa võitis 5G oksjonil esimese sagedusloa

30.05.2022

Elisa võitis 5G oksjonil esimese sagedusloa

Esimese 5G sagedusloa TTJA poolt välja kuulutatud sagedusoksjonilt võitis Elisa, tehes pakkumise summas 7,2 miljonit eurot.

Elisa tegevjuhi Andrus Hiiepuu sõnul teavitas TTJA täna, et kõrgeima pakkumise esimese 5G sagedusloa konkursil tegi Elisa Eesti. „Elisa vaates oli see kõige väärtuslikum sagedus, kuna sellele ei kehti rangemaid piiranguid seoses Venemaa piirialadega külgnemisega. Tehnoloogilistest omadustest lähtuvalt on see seega parim ja puhtaim sagedus,“ sõnas Andrus Hiiepuu.

Esimeses voorus oli enampakkumisel sagedusvahemik 3410 – 3540 MHz.

Hiiepuu tõi välja, et kogu Elisa meeskond on väga rahul tulemusega. „Tegemist on ühe oluliseima tulevikusagedusega, et rajada Elisa klientidele laiaulatuslik 5G võrk,“ kinnitas Elisa tegevjuht. „Siit edasi saame liikuda juba täiskäigul 5G võrgu arenduse ja avamisega juba lähiajal!“

Sageduslubade alghind oli enampakkumisel 1 597 000 eurot ning igal tööpäeval toimus kolm kirjaliku pakkumise vooru, mis lõppesid kell 9, kell 12 ja kell 15. Iga uus pakkumine pidi olema minimaalselt saja tuhande euro võrra kallim kui eelmine parim pakkumine. Enampakkumine lõppes kui keegi enam kõrgeimat pakkumist ei ületanud.

TTJA paneb oksjonile nüüd teise sagedusloa. Esimese enampakkumise võitja teist ja kolmandat luba enam püüda ei tohi.

Seotud märksõnad
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama