Põhisisu algus

Elisa uue põlvkonna mobiilsidevõrk katab juba 70% rahvastikust

11.01.2023

Suvel algul avatud Elisa 5G võrk on kasvanud mühinal ja katab kahe 5G sageduse koosluses 70% rahvastikust üle Eesti. Uue põlvkonna mobiilivõrku saab kasutada nutiseadmetega ning kodu- ja kontoriinternetina.

„Möödunud kevadel oli meie eesmärgiks katta 5G võrguga vähemalt pool Eesti rahvastikust. Efektiivse planeerimise ja sügisel võidetud 700 MHz sageduse kasutusele võtmise tulemusena oleme suutnud kõrgeid sihte ületada – Elisa 5G katab tänaseks ära 70% elanikkonnast. Rõõm on tõdeda, et Eesti modernseima 5G võrgu kasutusvõimalused meie klientidele on juba kättesaadavad üle Eesti, nii kodu- ja kontoriinterneti kui nutitelefoniga,“ ütles Elisa Eesti tegevjuht Andrus Hiiepuu.

Elisa on 5G võrgu ulatust laiendanud alates möödunud aasta juunist iganädalaselt ning toonud ülikiire mobiilse interneti võimalused sadade tuhandete inimesteni.

„Suur hea meel on tõdeda, et tänu võrguarhitektide ja -inseneride järjepidevale tööle oleme jõudnud oodatust oluliselt suurema tähiseni. Kahe sageduse koosluses tõime seitsme kuuga 5G võrgu peaaegu kolmele neljandikule Eesti inimestest. Möödunud kevadel võidetud 3500 MHz sagedus toob klientideni ülikiire juhtmeta internetiühenduse ja äsja käiku võetud 700 MHz võimaldab oluliselt parandada mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus need seni on jäänud alla kümne megabiti sekundis,“ sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Kogu Elisa 5G võrk on rajatud Nokia seadmetele ja koos sellega uueneb ka 4G võrk, mille võlusid saavad jätkuvalt nautida kõik, kes veel 5G seadet pole muretsenud. „Viimase TTJA uuringu tulemusel selgus, et Elisa võrgus on kõige suuremad keskmised allalaadimiskiirused üle kogu Eesti. Uuendades 4G võrku, parendame ka juba väga kvaliteetset teenust ning toome klientideni senisest veelgi parema 4G kasutuskogemuse,“ ütles Polli. Lisaks sellele alustas Elisa koostöös Ericssoniga ka eraldiseisva 5G tuumikvõrgu rajamist, mis loob eelduse ülimadala hilistumisega võrgu avamiseks.

Elisa fookuses on pakkuda hästi toimivat kodu- ja kontoriinternetti olemasolevale kliendile. Seetõttu rajab ettevõte 5G võrku eeskätt piirkondadesse, kus koormused on suuremad ning tekib võimalus kliendi interneti kasutuskogemust tuntavalt paremaks teha. Elisa 5G võrgu eeliseid saavad nautida kodu- ja kontoriinternetikasutajad ning 5G nutipakettide kasutajad, kellel käes mõni uuem Apple, Sony, Nothing, Xiaomi, POCO või OnePlus seade.

Elisa 5G võrk levib suuremates tõmbekeskustes üle kogu Eesti ning laieneb ja pareneb ka tuleval aastal. Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!