Põhisisu algus

Elisa uue originaalsarja „Reetur“ peaosas on Tambet Tuisk

08.11.2019

Täna selgusid Elisa järgmise kodumaise originaalsarja „Reetur“ osatäitjad ja peaosaline, kelleks on kodumaine supertäht Tambet Tuisk. „Reetur“ on toodetud koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga ning sari näeb Elisa Huubis ilmavalgust juba detsembris.

Esimese Eesti teleoperaatorina omatoodangusse panustama asunud Elisa toob käesoleval aastal välja juba teise originaalsarja, milleks on spioonipõnevik „Reetur“. Uue sarja nimirollis on üks Eesti hinnatumaid meesnäitlejaid Tambet Tuisk („Seltsimees laps“, „Eia jõulud Tondikakul“, „Leanders letzte Reise“). Lisaks Tuisule teevad seriaalis kaasa mitmed tuntud kodumaised näitlejad naguVeiko Porkanen („Must alpinist“), Mari Abel („Rehepapp“), Eva Koldits („Võta või jäta“), Ursula Ratassepp („Vehkleja“),Klaudia Tiitsmaa („Päevad, mis ajasid segadusse“), Indrek Taalmaa („Seltsimees laps“) jt.

Seriaali pilootosa näeb ilmavalgust juba käesoleval kuul, 25. novembril PÖFFil. „Jälgime PÖFFis suure põnevusega Elisa arenguid, mis on lisaks kvaliteetse sisu näitamisele jõudmas nüüd ka Eestis emaettevõtte eeskujul selle tootmiseni! Festival toetab kahe käega iga sammu, mis rikastab meie sarjatööstust ja kergitab selle taset! Lisaks on ülimalt soe tunne ekraanil näha näitlejaid, kes kõik on mänginud PÖFFil esilinastunud või auhindu võitnud filmides nagu "Must alpinist", "Eia jõulud Tondikakul", "Rehepapp", "Päevad, mis ajasid segadusse"“, sõnas Tiina Lokk-Tramberg, filmifestivali direktor.

Elisa sisuhankejuht Toomas Ili sõnab, et „Reeturi“ sarnast kodumaist seriaali pole varem teleekraanil nähtud. „Kuigi sarja läbivaks teemaks on ülimalt põnev kassi-hiire mäng võõrriigi luuraja ja meie vastuluure vahel, kätkeb „Reetur “ ka peategelase ja tema lähedaste vahelisi inimsuhteid, kust samuti ei puudu reetmine ning noa selga löömine. Seda nii otseses kui ülekantud tähenduses.“

Tõsielulistest sündmustest inspireeritud lugu räägib Eestis tegutsevast riigireeturist 2000. aastate algul, ajal mil Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks. Seriaali idee autor ja stsenaariumi konsultant on Andres Anvelt ning stsenarist oma ala vaieldamatu tipp Martin Algus, kelle sulest on kodumaine publik näinud hitte nagu „Miks mitte?!“, „Sangarid“, "Klassikokkutuleku" triloogia, „Papad mammad“, „Lillepood“ jpt.
„Reetur“ valmib koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ja produktsioonifirmaga Kassikuld.

ETV programmijuht Marje Tõemäe ütleb, et iga uue draamasarja sünd on tänasel Eesti meediamaastikul väike ime. „Meil on väga hea meel olla sel korral selle sündmuse osalised koos Elisaga. „Reetur“ on sari, mis kõnetab kindlasti iga eestlast.“

Elisa Huubi jõuab uus seriaal juba detsembris.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!