Põhisisu algus

Elisa tutvustas täna maailmatasemel järgmise generatsiooni meelelahutusteenust

17.08.2021

Meelelahutuse ja telekommunikatsiooni ettevõte Elisa tutvustas täna järgmise generatsiooni TV-teenust, mis töötab igal nutiseadmel. Uus lahendus põhineb Google Android TV platvormil, sisaldades nii Elisa meelelahutusmaailma kui ka partnerite maailmatasemel sisu.

„Uus Elisa Elamus on teinud kaks revolutsioonilist muudatust – kliendini jõuab täiesti uuel tasemel kasutuskogemus ja laieneb meelelahutuse kättesaadavus. Sisuliselt tähendab see hüpet digiboksi kesksest maailmast nutiseadmete keskele,“ kirjeldas uudse meelelahutusteenuse turule jõudmist Elisa juhatuse liige, erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu . Tema sõnul on Elamus kasutatav kõikides nutiseadmetes ja smart-TV äppides sõltumata interneti pakkujast ning järgmise generatsiooni teleteenus toob ühtse kogemuse kõikidele ekraanidele parima pildi ja eksklusiivse sisuga.

Uus Elisa Elamus hõlmab endas sadade kanalite otse- ja järelvaatamist, Elisa Huubi, Elisa videolaenutust ja Google'i, Viaplay ning Amazoni pakutavat meelelahutust. Android platvormil toimiv lahendus toob visuaalse meelelahutuskeskkonna, parima kasutusmugavuse, võimaldab pakkuda 4K sisu koos HDR pilditäienduse ja Dolby Digital helivormingu toega ning areneb ajas regulaarsete tarkvarauuendustega.

Uue teenusega koos tuleb turule ka täiesti uus Elisa Elamuse digiboks, mis lisaks TV-teenusele pakub võimalust teha nutikaks iga teler. Android operatsioonisüsteemi kasutav digiboks võimaldab laadida alla Play poest erinevaid rakendusi ja mänge ning peidab endas ka Google Chromecasti, mille kaudu saab lihtsasti edastada meediat telefonist või sülearvutist telerisse. Lisaks tuleb kaasa ka täiesti uus vahetatavate esipaneelide, taustavalgustuse ja häälkäsklustega pult, mis toimib Bluetooth tehnoloogial ning võimaldab teenust juhtida isegi siis, kui parasjagu teleri ees ei istu.

Elisa TV-valdkonna juht Silver Soomre selgitas, et uus lahendus valmis koostöös rahvusvaheliste partneritega nagu 3SS, Technicolor ja Tech4home ning Elisa on ainus Eestis, kes pakub nn operator tier teenust. „Android TV platvorm on koostöös partneritega kohandatud just meie ning meie klientide soovidele ja uus Elisa Elamus toob suurepärase vaatamiskogemuse praktiliselt kõikidesse seadmetesse – nii arvutitesse, nutiteleritesse, nutitelefonidesse ning loomulikult ka uude digiboksi. See tähendab, et ka Elisa eksklusiivsisu vaatamine pole enam pelgalt digiboksipõhine.“

3SSi tegevdirektor Kai-Christian Borchers sõnas, et Elisa näitab tõelist maailmatasemel innovatsiooni kõigi Elisa Elamuse murranguliste funktsioonide pakkumisel. „Õnnitleme Elisat märkimisväärse saavutuse eest selle ambitsioonika projekti elluviimisel ning Eesti tarbijatele täiustatud vaatajakeskse meelelahutuskogemuse pakkumise puhul digiboksides, nutitelerites ja kõikides teistes seadmetes.”

Tech4home’i kommertsdirektor Graça Candido lisas, et on suurima heameelega partneriks Elisa Elamuse järgmise põlvkonna hübriidtelevisiooni lahendustel, edendamaks digitaalse meelelahutuse kasutajakogemust. „Meie kogemus ligi 30 Android TV lansseerimisega asetab meid võtmepositsioonile, et mõista täieliku lõppkasutajakogemuse tähtsust. Uue kaugjuhtimispuldi vahetatavad esipaneelid, sisseehitatud Google’i assistent ja esmaklassilised taustavalgustusega nupud on tech4home’i patenteeritud tipptaseme sünonüüm.“

Uus Elisa Elamus töötab nii Elisa kaabli,- mobiili kui ka antenni võrgus, kuid vajab toimimiseks ükskõik millise teenusepakkuja internetiühendust. Loe lähemalt Elisa kodulehelt !

Kokkuvõtvalt – mis on uut?

 • Uus keskkond ja kasutuskogemus
 • Elisa Huub ja videolaenutus – kättesaadavad kõigile
 • Olemas igas seadmes:
  • iOS ja Android nutiseadmete äpid
  • Veebiäpp internetilehitsejates
  • Android äpp nuti-TV telerites (Sony, Philips, TCL); Samsung ja LG tulemas
 • Kättesaadav kõikides internetivõrkudes sõltumata teenusepakkujast
  • Android TV 4K digiboks:
  • Uus pult – taustavalgustuse, hämarus- ja liikumisanduri, sinihamba toe ja vahetatavate esipaneelidega
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!