Põhisisu algus

Elisa toob mobiilimastidesse rohkem roheenergiat läbi päikeseparkide

11.08.2022

Elisa alustas pikaajalist partnerlust Sunly Cityga rajamaks mobiilimastide juurde päikesepargid, et suurendada rohelise energia tarbimist. Kokku plaanitakse pilootprojekti raames päikeseparkidega varustada 10 mobiilimasti üle Eesti.

„Vastutustundliku ettevõttena on Elisa üheks jätkusuutlikkuse valdkonna põhisuunaks roheenergia ja energiatõhusus. Elisa kasutab oma tugijaamade töös juba täna 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume klientidele enda võrgus teenuseid. Õige pea astume sellest sammu edasi ja võtame tugijaamade juures kasutusele päikesepargid, et vähendada tõusvaid kulusid ja suurendada veelgi ettevõtte panust roheenergiasse. Pargid rajatakse koos Sunly Cityga ja renditakse täisteenusega. Selliselt saame lihtsalt viisil tarbida soodsat ja keskkonnasõbralikku päikeseelektrit,“ teatas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Sunly City müügijuht Taavi Velleste sõnul on suur rõõm näha, et järjest energiamahukamaks muutuv telekommunikatsioonisektor otsib aktiivselt võimalusi muutuda rohelisemaks ja seda mitte ainult paberil, vaid päris elus kohapeal. „Päikeseenergiast lokaalseks tarbimiseks toodetud elekter on vaieldamatult üks parimaid viise päikesetundidel elektrienergia tarbimine loodussõbralikuks muuta. Elisaga loodava projekti raames tegeleme ise ehituse, toodangu, monitoorimise ja seadmete hooldusega ning toome muretult roheenergia Elisani,“ kommenteeris Velleste.

Täna projekteeritakse päikeseparke esimese 10 masti juurde ning töösse jõuavad paneelid juba selle aasta sügisel. Kokku plaanitakse päikeseparkidega varustada enamik Elisa mobiilimaste üle Eesti.

Elisa kasutab juba täna oma tugijaamade töös ainult taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks on Elisale väljastatud juba alates aastast 2019 Rohelise Valiku sertifikaadid, mis on tagatud üle-Euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!