Põhisisu algus

Elisa tihendas oluliselt 4G levi neljas Eesti tõmbekeskuses

21.12.2018

Käesoleval detsembril tihendas Elisa oluliselt 4G levi Mäo – Paides – Türi piirkonnas, Põltsamaal ja Jõgeval. Tööde tulemusel tõusis piirkondades mobiilse interneti kiirus 2-3 korda.

Ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks tihendas Elisa detsembris Paides, Türil, Põltsamaal ja Jõgeval 4G võrku. Nimetatud piirkondades lisati 13 tugijaamale teine täiendav 4G sageduskiht ja kolmas sageduskiht kolmele tugijaamale. See võimaldab kasutada 800, 1800 ja 2100 MHz sagedusi, mis tagavad kiirema ja stabiilsema andmesideühenduse.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et 4G teise ja kolmanda sageduskihi lisamine Mäo, Paide, Türi, Põltsamaa ja Jõgeva klientide internetikiirust kuni 2-3 korda. „Andmeside reaalsed keskmised kiirused ulatuvad kasutajatel seejuures 150-200 megabitini sekundis,“ ütles Polli.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Ühtegi uut tugijaama antud projekti raames piirkondadesse ei ehitatud. Elisa 4G internet katab täna 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!