Põhisisu algus

Elisa täiendas 4G võrgu kiirust ja stabiilsust enam kui 50 tugijaama teeninduspiirkonnas

13.08.2021

Elisa tõi juulikuu jooksul Tallinnas ning Tartus ülikiire optikavõrgu ligi 2700 majapidamiseni. Lisaks sellele täiendati mobiilsidevõrku üle Eesti, kui rajati viis uut tugijaama ning tulevikukindluse tagamiseks lisati 50 olemasolevale tugijaamale täiendavaid 4G sageduskihte.

Mobiilsidevõrgu arenduste käigus rajas Elisa juuli jooksul viis uut tugijaama. Kaks neist püstitati Jõgevamaale, Pisisaare küla ja Siimusti aleviku piirkonna teenuse kvaliteedi tugevdamiseks, ning üks Harjumaale, pakkumaks Madise küla piirkonna klientidele paremat kasutuskogemust.

Nende kõrval loodi täiendavad siselevi lahendused Ida-Virumaal Narva Sisekaitseakadeemias, Harjumaal Ringtee Stock tootmis- ja büroohoones ning Tallinnas Rotermanni Ajamaja büroohoones.

Uute tugijaamade rajamise kõrval täiendati tulevikukindluse tagamiseks ka olemasolevaid. Üle terve Eesti lisati 50 tugijaamale kiirema ning stabiilsema 4G-teenuse pakkumiseks täiendavaid 1800, 2100 ja 2600 MHz sageduskihte.

“Suve lõppedes suureneb märgatavalt mobiilsidevõrgu kasutus – inimesed liiguvad maapiirkondadest tagasi linnadesse, tööülesanded vajavad täitmist ning seega suureneb ka koormus võrgule. Täiendavate tugijaamade ning sageduskihtide lisamise abil saame tagada stabiilse ning kiire ühenduse ka kõige intensiivsematel võrgukasutuse perioodidel,” sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Lisaks mobiilsidevõrgu edasiarendamisele panustas Elisa juuli jooksul ka kaabelvõrgu arendustöödele, seda peamiselt Tartus ning Tallinnas Lasnamäe ja Kesklinna piirkonnas. Ühtekokku liideti ülikiire optikavõrguga enam kui 400 uut kodu ning ligi 2300 seni vaskkaablit kasutanud kliendil avanes võimalus liituda tulevikukindla optikavõrguga.

Niisamuti jätkus möödunud kuul riiklikult toetatud partnervõrkudes teenuse pakkumine, mille raames avanes enam kui 300 aadressil Võru, Järva, Harju, Tartu, Pärnu ja Viljandi maakondades võimalus liituda Elisa kaabelvõrguga.

“Elisa pingutab igapäevaselt selle nimel, et pakkuda oma klientidele võimalikult stabiilset ning kiiret võrguühendus, seda nii kodustes tingimustes kui ka liikvel olles. Viimased TTJA mõõtmised tunnistasid küll juba praegu Elisa pakutavad keskmised internetikiirused riigi parimateks, kuid usaldusväärse teenusepakkujana töötame selle nimel, et tulemusi veelgi parandada,” sõnas Polli.

Tulevate kuude jooksul jätkab Elisa üle Eesti uute majade optikavõrku liitmist, uute tugijaamade rajamist ning olemasolevate täiendamist. Arendustööde käigus pannakse rõhku nii suurlinnadele kui ka hõredama asustusega piirkondadele, eesmärgiga tagada igas Eestis nurgas maksimaalse kvaliteediga teenuse kättesaadavus.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!