Põhisisu algus

Elisa: Riik korrastab veebruaris mobiilsideoperaatorite sageduskasutust

22.01.2015

Riik korrastab käesoleva aasta 8. veebruari öösel mobiilsideoperaatorite sageduskasutust 900 MHz sagedusel eesmärgiga tõsta tulevikus klientidele sideteenuste kvaliteeti.

Muudatuse läbiviimiseks lukustab Tehnilise Järelevalve Amet kõigi mobiilsideoperaatorite 900 MHz sagedusalad 8. veebruari öösel kaheks tunniks ehk ajavahemikul kell 01:00 – 03:00. Sageduste ümberjagamise käigus tõstab amet iga operaatori seni mitmes osas paiknevad 900 MHz sagedusplokid kokku ja moodustab igale operaatorile tervikliku sagedusvahemiku.

Kliendile on ümberkorraldus tajutav nii 2G kui ka 3G võrgus. Eelnevalt väljatoodud ajavahemikul ehk kahe tunni jooksul ei tööta maapiirkondades kõneside ühegi operaatori 3G võrgus ning tugevalt on häiritud ka 2G toimimine üle Eesti. Kõned kõikide operaatorite 3G võrkudes toimivad Eesti suuremates linnades ning ka 4G võrk toimib tõrgeteta.

Kuigi valdavale enamusele Elisa klientidest pärast sageduste ümberjagamist midagi ei muutu, võib olla muudatusel mõju osadele M2M seadmetele. Sageduste korrastamise järgselt ei pruugi osad üksikud vanemad M2M seadmed alates 8. veebruarist 2015 2G võrgus töötada. Täpsemalt on mõjutatud seadmed, mis ei toeta sagedusvahemikku 880-890 MHz. Üldjuhul on tegemist seadmetega, mis on toodetud varem kui 2000. aastal.

Kõikide klientide seadmed, mis töötavad täna 3G või uuemas võrgus, toimivad tõrgeteta ka pärast muudatuse elluviimist. Lisaks töötab tõrgeteta edasi ka valdav enamus 2G seadmetest.

M2M seadmeid kasutavad valdavalt Elisa ärikliendid. Lisaküsimustega palume meie äriklientidel pöörduda kõnekeskusesse telefonil 6 600 620.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama