Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama

Elisa Raamatu veebruari eksklusiiv viib lugeja juristide ja petturite maailma

12.02.2021

Elisa Raamatu veebruari eksklusiiv viib lugeja juristide ja petturite maailma

Juriidilisi tekste peetakse tihti kuivadeks, igavateks ja asjatult keerulisteks ning kui juristid välja arvata, kuuluvad nad harva kellegi lugemisvarasse.

Hoopis vastupidist võib väita juriidilise põneviku kohta – just see žanr on tänu veebruarikuu eksklusiivraamatu autorile John Grishamile jõudnud miljonitesse kodudesse üle maailma.

Juurakooli lõpetanud Grisham alustas raamatute kirjutamist õigusbüroos töötamise kõrvalt ning on alates 1987. aastast andnud välja ühe teose aastas. Tema raamatuid on müüdud üle 300 miljoni eksemplari ja tõlgitud enam 40 keelde, lausa 9st on valminud ka linateos.

Veebruarikuises eksklusiivraamatus „Baar“ keskendub Grisham rahapetuskeemidele ning hammasrataste vahele jäävad kolm juuratudengit.

Viimasel kursusel õppivad Mark, Todd ja Zola astusid kõrgkooli suurte lootustega, silme ees ilus tulevik ja suur raha. Tasapisi selgus, et suur raha liigub nende taskust hoopis välja, kolmandajärgulise juurakooli arvele. 

Kui nigelas koolivalikus võiks veel ennast süüdistada, siis edasi lähevad asjad veelgi hämaramaks. Selgub, et ainult rahateenimiseks loodud kooli omanik on seotud ka pankadega, mis tohutuid õppelaene vahendavad, ning noored mõistavad, et nad on püütud lõksu, millest pole kerge pääseda. 

Ilma eriliste väljavaadeteta tööd saada, samal ajal stressis ja mäekõrguse võlakoorma all ägisedes püüavad noored tekkinud olukorrast siiski välja rabeleda. Ehk õnnestub see isegi enda kasuks pöörata?

Grishamile omane jutustamisstiil, sotsiaalsete probleemide käsitlus, kaasahaarav lugu ja mõnus huumorimeel tõmbavad lugeja endasse ning lasevad argitoimetuste juurde naasta alles siis, kui viimanegi lehekülg otsa lõppeb. Ei usu? Proovi ise järele!

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad