Põhisisu algus

Elisa Raamatu märtsikuu loetuim e-raamat oli „Norra Mets“

14.04.2015

Maailmas hämmastavate läbimüüginumbriteni jõudnud ja ka Eestis üliedukaks osutunud Jaapani kirjaniku Haruki Murakami kultusteos „Norra mets“ tõusis märtsikuus Elisa Raamatu loetumaks teoseks.

Eesti Digiraamatute Keskuse (EDRK) sisujuht Eva Kolli sõnul on Haruki Murakami teosed muutunud maailmas üsna eripäraseks kirjandusnähtuseks. „Kõik Murakami raamatud tõlgitakse kohe pärast ilmumist suurematesse keeltesse ning neid saadab ka tõeline müügiedu,“ kinnitas Eva Kolli.

Haruki Murakami ühe tuntuima teose pealkiri „Norra mets” on pärit biitlite laulust, mille kuulmine toob raamatu minategelasele Watanabele meelde tema esimese armastatu Naoko, tema parima sõbra kallima. Watanabe kandub mõtetes tagasi kahekümne aasta tagusesse aega, mil ta oli üliõpilane Tokyos. Murakami on suurepärane õhustiku looja, tema kummalised tegelaskujud saavad sümboolse tähenduse, pannes lugeja samal ajal neile sügavalt kaasa elama.

„Teisele kohale platseerus Elisa Raamatu lugemise TOP-is juhendraamat „Liiklusseadus ja liiklusmärgid 2015“ ning kolmandale kohale Rafael Sabatini romaan „Ajaloolised ööd, I osa“,“ tutvustas Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski märtsikuu populaarseimat lugemisvara.

Kokku on nutiseadmetele mõeldud innovaatilise lugemisäpi Elisa Raamatu valikus lugejale rohkem kui 1300 eestikeelset e-raamatut. „Rakenduse teeb ainulaadseks asjaolu, et seni sai eestikeelseid e-raamatuid osta vaid tükikaupa. Elisa Raamatus saab soodsa kuutasu eest lugeda just nii palju, kui on soovi, ühtegi piirangut ei ole,“ tõi Marika Raiski välja rakenduse eristuvuse.

Teiseks oluliseks eeliseks konkureerivate lahenduste ees peavad kasutajad Elisa Raamatu mugavust. „Elisa Raamatust saab raamatut otsida, alla laadida ning lugeda ühes ja samas keskkonnas. Korraga saab äppi kasutada kahes seadmes – nutitelefonis ja tahvelarvutis,“ rääkis Marika Raiski.

Tänu oma ainulaadsusele jõudis Elisa Raamat ka Turundustegu 2014 finaali. Elisa Raamatul on praegu juba 6000 regulaarset lugejat.

Elisa Raamatu märtsikuu loetumad raamatud:

1.Norra mets
2.Liiklusseadus ja liiklusmärgid 2015
3.Ajaloolised ööd, I osa
4.Abielurikkumine
5.Politsei
6.Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus
7.Siidimaja. Uus Sherlock Holmesi romaan
8.Emmanuelle 1. raamat. Inimsuse õppetund
9.Kaka ja kevad
10.Monogrammimõrvad
11.Meie
12.Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus
13.Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus
14.Kuutõbise pihtimus
15.Metshaldja päevik

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama