Põhisisu algus

Elisa mobiilsidevõrk on kahe aastaga täienenud üle 1000 tugijaama võrra

17.01.2019

2018. aastal rajas Elisa üle Eesti hulgaliselt uusi tugijaamu ning parendas 3G ja 4G levikvaliteeti kokku enam kui 150 uues asukohas. Viimase kahe aastaga on Elisa võrk täienenud rohkem kui 1000 uue ja moderniseeritud tugijaama võrra.

Viimase kahe aastaga on Elisa oluliselt tõstnud kõne- ja mobiilside võimekust ning kvaliteeti, täiendades võrku enam kui 1000 uue ja moderniseeritud tugijaamaga. 2017. aastast alates asus Elisa varasemast veel enam tegutsema eesmärgiga tagada ühtlane võrgukvaliteet üle kogu riigi.

„Elisa investeeringud mobiilse interneti võrku on viimase kahe aastaga järsult kasvanud ning viimase kahe aasta arendused on kujunenud rekordiliseks,“ ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. Tema sõnul lähtuti uute tugijaamade paigaldamisel, täiendamisel ja võrgu tihendamisel kliendikesksusest. „Võrku täiendati piirkondades, kus on meie klientidel igapäevased liikumismarsruudid, suuremad tõmbekeskused ja koormused ning möödunud aastal tihendasime võrku ka hõredamalt asustatud piirkondades.“

2017. aastal lisati Tallinna 4G võrgule täiendav 4G sageduskiht, tihendati võrku Tartu linnas, Tartumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal, Ida-Virumaal, Läänemaal, Raplamaal ja Harjumaal. Tihendustööde käigus parendati tugevalt nii sise- kui välilevi ning lisati võrku täiendav 4G teine sageduskiht ja suurematesse tõmbekeskustesse ka kolmas sageduskiht. Lisaks võttis Elisa kasutusele uut tüüpi raadiotehnilise lahenduse, mis võimaldas nutitelefonides tõsta oluliselt internetikiirust.

Möödunud aastal tehti võrgu tihendamise lisatöid Raplamaal, Harjumaa kagupiirkonnas, Lõuna-Eestis, Mäo – Paide – Türi piirkonnas, Põltsamaal ja Jõgeval. Tööde käigus parendati taas kord nii sise- kui ka välilevi ja lisati tugijaamadele täiendav teine ja kolmas 4G sageduskiht, mis tõstsid piirkonniti mobiilse interneti kiiruseid kaks kuni kolm korda.

Põhjaliku üle-eestilise tihendustöö tulemusena katab Elisa kiire 4G internet täna 99 protsenti Eesti territooriumist.

2018. aastal avas Elisa Eestis esimesena NB-IoT ehk Narrowband Internet of Things võrgu, mis suudab korraga internetiga ühendada kümneid tuhandeid tarku seadmeid, ja Eesti esimese 5G püsivõrgu, mis töötab täna kolmes Tallinna piirkonnas testsagedusel.

Alanud aastaga sidevõrgu arendustööd aga ei lõpe. „Veebruari teises pooles alustame hoogsa võrguarendusega Viljandimaal, Jõgevamaal, Järvamaal ja Lääne-Virumaal, mille raames parendatakse 3G ja 4G võrku,“ sõnas Polli. Arendustööd peaksid lõpule jõudma teise majanduskvartali teises pooles.

Hoogsad arendustööd on käinud ka kaabelvõrgus. Viimase kahe aastaga on kiiret koduinternetti pakkuv kaabelvõrk toodud koju ligi 10 000 uuele majapidamisele. Ühtlasi on selle aasta jooksul optikateenuste pakkumise võimekus lisatud ka ligi 15 000 majapidamises, kus Elisa kaabelvõrk oli juba olemas.

Hetkel käesolevate arendustöödega saab tänavu veel üle 100 000 majapidamise ligipääsu kiirele internetile ja juurde rajatakse vähemalt 400 kilomeetrit optikavõrku. Peamisteks Elisa optikaehituse piirkondadeks on Pärnu, Tartu, Tallinn ja selle lähiümbrus. Fookuses on eelkõige suuremad korterelamud ja uued eramupiirkonnad. Samuti on plaanis viia Elisa optikavõrk kuni 100 uude ärimajja.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!