Põhisisu algus

Elisa mobiilsideklientide arv tõusis esimeses kvartalis 664 442 liideseni

17.04.2019

Elisa Eesti majandusaasta esimene kvartal möödus ootuspäraselt ja ettevõtte mobiilsideklientide arv tõusis 664 442 kliendini. Elisa Eesti käive ulatus 40,4 miljoni ja EBITDA 13,7 miljoni euroni.

Möödunud aasta alguses lõplikult Eesti suurimaks meelelahutusettevõtteks ühinenud Elisa Eestile algas aasta auhinnasajuga. Eesti suurimal ja mainekamal reklaami- ja turundusmaailma auhinnagaalal Kuldmuna 2019 pärjati Elisa kokku kaheksa munaga – üks kuldmuna, kaks hõbemuna, üks pronksmuna ja neli üllatusmuna. Turunduskonverentsil Password 2019 tunnustati Elisa brändi muutumist meelelahutuslikuks ja pärjati brand activation kategooria auhinnaga.

Majandustulemustest tõi esimene kvartal ettevõttele käibe suuruses 40,4 miljonit eurot ja Elisa Eesti EBITDA oli esimesel kvartalil suuruses 13,7 miljonit eurot.

„Viimase kahe aastaga oleme täiendanud meie mobiilsidevõrku ligi 1000 tugijaama võrra, mis tähendab, et Elisa investeeringud võrkudesse ja arendustesse on kasvanud rekordilisteks. Arendustöödega oleme jätkanud ka tänavu ja selle tulemusena katab Elisa 4G võrk üle 99 protsendi Eesti territooriumist,“ sõnas Elisa Eesti juht Sami Seppänen. Kvaliteetset levi tunnustavad ka Elisa kliendid, kellelt on laekunud palju positiivset tagasisidet Elisa teenuste suhtes. Kliendi rahulolu kajastus ka liitumiste arvu kasvus – võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga tõusis mobiilsideklientide arv 664 442 kliendini.

Käesoleval aastal on jätkatud ulatuslike võrgutöödega nii mobiilside- kui kaabelinternetivõrgus. „Möödunud nädalal lõppesid arendustööd Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal, kus moderniseeriti kõik tugijaamad ning lisati juurde täiendavaid 4G sageduskihte,“ kinnitas Toomas Polli, Elisa tehnoloogiaüksuse juht. Arenduste tulemusel on Elisa klientidel võimalik antud piirkondades kasutada senisest 2-3 kiiremat 4G ühendust, märksa suurematel aladel. Kaabelinternetivõrgu arendused tõid kaasa kasvu ka selles kliendisegmendis, mis möödunud aastaga võrreldes tõusis 2,1 protsenti.

TV-teenuste segmendis tõusis 5,9 protsenti Elisa üle õhu liideste arv, mis aastatagusega võrreldes on saanud juurde kliendile olulisi funktsionaalsusi ja lisaväärtusi. Elisa juhatuse liikme, erakliendiüksuse juhi Andrus Hiiepuu sõnul eristub Elisa Elamus tänasel turul pakutavast oma funktsionaalsuse ja lisaväärtusega. „Elisa Elamus üle õhu pakub täna ühe kuutasu eest järelvaatamist, otsingut, äppide ja interneti võimalusi ning lisaks on võimalik ilma lisatasuta vaadata telekat ka liikvel olles nutiseadmest,“ sõnas Hiiepuu.

2018. aastaga võrreldes langes kolm protsenti Elisa tänavuse aasta esimese kvartali käive. Mobiilsideteenuste liitumisi oli Elisa Eesti käesoleva aasta teise kvartali lõpus kokku 664 422, TV-teenuste liideseid aga kaabelvõrgus 120 525 ja üle õhu TV-võrgus 83 876.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!