Põhisisu algus

Elisa mobiilside kliendiarv kasvas 10 000 kliendi võrra

20.04.2023

Elisa pressiteade

20. aprill 2023 

  • Mobiilside kliendiarv kasvas 10 000 kliendi võrra 
  • 5G võrguga on kaetud 70% rahvastikust  
  • Vaatajateni jõudis 3 uut originaalsarja 
  • Suvised 4-päevased töönädalad muutuvad püsivaks 

Elisa mobiilside kliendiarv kasvas 10 000 kliendi võrra

Käesoleva aasta esimeses kvartalis näitas Elisa kliendibaas kasvu mobiilsideliidestes, tõustes eelmise aasta sama ajaga võrreldes ca 10 000 võrra ja seda eriti tugevalt ärikliendi segmendis.  

Ettevõte keskendus esimeses kvartalis mitmele strateegilisele valdkonnale - 5G ja optika võrgu laiendamisele, digiturvalisuse lahenduste välja töötamisele, originaaltoodangu turule toomisele ning jätkusuutlikkuse kasvatamisele. 

Elisa tegevjuhi Andrus Hiiepuu sõnul oli aasta esimene kvartal ettevõttele jätkuvalt väljakutseline. Energiakulude planeeritust madalam tase tõi küll leevendust, kuid kõigi ülejäänud sisendkulude, sh inflatsiooni ja palgasurve kasvu tõttu, oli kasumlikkuse säilitamine väljakutseid esitav. “Sellest hoolimata suutsime esimeses kvartalis kasvatada jõudsasti mobiilside kliendibaasi, jõuda 5G ja optika võrguga tuhandete uute klientideni, tuua vaatajateni 3 uut originaalsarja ning praktiseerida neljapäevaseid töönädalaid ja olla eestvedajaks ülemaailmsel digikoristuspäeval,” ütles Elisa tegevjuht. 

Telekomi valdkonnas tegeleb Elisa pidevalt mobiil- ja püsiside võrkude arendamisega, et pakkuda kliendile veelgi paremat kasutuskogemust. “Optilisel kaablilahendusel jõudis Elisa interneti- ja TV-teenuse kasutamise võimalus enam kui 7300 uue koduni,” tõi Hiiepuu välja. Kaablivõrgu kvaliteedi- ja elukaare töid tegi Elisa lisaks veel Valgas, Viljandis, Türil, Säreveres, Kundas ja Tallinnas.  

„5G" võrgu arendamisel on Elisa aga Hiiepuu sõnul jõudnud juba 70% rahvastiku katvuseni. Esimeses kvartalis said 5G osas põhipiirkondadena enim täiendust Harjumaa koos Tallinnaga ning Tartu ja selle lähiümbrus, kokku rajas Elisa kaheksasse eri maakonda 61 uut 5G tugijaama. “Kuna valmistume 3G võrgu sulgemiseks, tegime laiendusi ka 2G ja 4G võrkudes, mis omakorda said juurde 14 uut tugijaama,” lisas Hiiepuu.  

IT-valdkonnas on Elisa küberturvalisuse maastikul kliendi kaitseks järjest välja toomas uusi digiturvalisuse lahendusi. „Netivalvuri teenus Elisa klientide mobiiltelefonides suutis esimeses kvartalis ära hoida ca 366 000 intsidenti, uues kvartalis on lisandumas uus küberturvalisuse lahendus, mida saavad kasutada kõik kliendid, sõltumata seadmest ja operaatorist,“ sõnas Elisa tegevjuht. Kliente varitseti peamiselt võltsitud veebilehtede ja äppidega, samuti õngitsuskirjadega. Pahalaste eesmärgiks on kätte saada klientide andmed või installeerida nende seadmesse mõni pahavara, mis omakorda tooks taas ligipääsu isiklikele andmetele või kontodele.  

Telemaastikul on Elisa Hiiepuu sõnul jõuliselt kanda kinnitanud ning tõusnud Eestis suurimaks lavastuslike originaalsarjade loojaks. “Mullu tuli Elisa välja 5 uue originaalsarja ja hooajaga, mis moodustas kõikidest Eestis toodetud lavastuslikest sarjadest poole. Käesoleval aastal anname hoogu veelgi juurde, ainuüksi aasta esimeses kvartalis oleme eetrisse paisanud juba 3 uut sarja ja saadet ning jätkame samas tempos,” ütles Elisa tegevjuht.  

Esimeses kvartalis nägid ilmavalgust mitmed uued menukad originaalsarjad ja -saated. „Klient otsib Elisa Huubist kvaliteetset eestikeelset sisu ning on hea meel tõdeda, et oleme suutnud oma vaatajate ootustele vastata, sest kogu sel aastal eetrisse toodud toodang on olnud suure publiku menuga,“ ütles Elisa tegevjuht. Esimeses kvartalis jõudsid Elisa Huubi läbi aegade menukaim ja koos Kanal2-ga toodetud originaalsari ''Papsid'', ERRiga koostöös tehtud saate ''Sinu uus sugulane'' teine hooaeg ning tuntud saatejuhi Kaidor Kahari poolt loodud saade „Laupäev isaga''. 

Jätkusuutlikkuse vallas viib Elisa ellu missiooni edendada jätkusuutlikku tulevikku läbi digitaliseerimise. Hooliva tööandjana pööras Elisa tähelepanu oma töötajatele lisaväärtuse loomisele ja seda läbi paindlike tööviiside edendamise. Selle raames otsustas ettevõte luua uue reaalsuse ja muuta suvised 4-päevased töönädalad tehnoloogiaüksuses püsivaks. Elisa kanti aasta alguses ka Bloombergi 2023. aasta soolise võrdõiguslikkuse indeksisse (gender diversity), milles hinnatakse ülemaailmselt, kuidas börsiettevõtted soolise võrdõiguslikkusega seotud norme täidavad.  

Ettevõtte jalajälje vähendamisele pöörati tähelepanu ka ülemaailmsel digikoristuspäeval, kus Elisa kutsus oma ja teiste ettevõtete töötajaid kustutama pilvekontodelt ja seadmetest leiduvaid ebavajalike e-maile, rakendusi ja faile. Elisalased kustutasid digiprügi aktsiooni ajal ligi 400 GB andmeid, mis on kokku umbes 8520 -11 400 minuti jagu täispikkuses HD-filme või 4-5 miljardit e-kirja.  

Esimese kvartali lõpus oli Elisal mobiilsideteenuste liideseid kokku üle 703 500, TV-teenuste liideseid kaabel- ja üle õhu võrgus ca 176 700 ja kaabelinternetivõrgus ca 106 300. Ettevõtte kvartalikäive ulatus 53,6 miljoni euroni.  

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!