Põhisisu algus

Elisa lõpetas 4G võrgu tihendamise tööd Raplamaal ja Harjumaa kagupiirkonnas

21.02.2018

Ühtlase 4G võrgukvaliteedi tagamiseks üle kogu Eesti, tegi Elisa jaanuarikuus võrgu tihendamise lisatöid kokku 30-s tugijaamas Raplamaal ning Harjumaa kagupiirkonnas, parandades üheaegselt nii sise- kui ka välilevi. 4G teise sageduskihi lisamine toimus kolme nädala jooksul alates 8. jaanuarist.

 

“Tänaseks on planeeritud võrgu arendustööd  edukalt lõpetatud ning 4G võrk Raplamaal ning Harjumaa kagupiirkonnas tihendatud,” sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli ning lisas, et klientide levikogemus on Elisale äärmiselt oluline ja seetõttu tehakse pidevaid pingutusi, et see iga aastaga veelgi kvaliteetsemaks muutuks.

 

4G teine sageduskiht lisandus 30-le tugijaamale. Täiendavalt lisati 4G võrguseadmed kolmele tugijaamale: Eidapere, Raikküla ja Veneküla. Võrgu tihendamise töödega viidi lõpule kogu Raplamaa ja Harjumaa tugijaamade moderniseerimine ja tänu sellele on nüüd kogu nendes maakondades pea kõigil tugijaamadel täiendav 4G sageduskiht. 4G jaoks kasutatakse 800 ja 1800 MHz-i sagedusi.  

 

Toomas Polli sõnul tõstis 4G teise sageduskihi lisamine Raplamaal ja Harjumaa kagupiirkonnas Elisa klientide intenetikiirust 2-3 korda. “Andmeside reaalsed keskmised kiirused ulatuvad seejuures 150 - 200 megabitini sekundis,” sõnas Polli.

 

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „TJA mõõtmistulemuste järgi kasvasid mobiilside keskmised kiirused Elisa võrgus üle Eesti aastaga 40% võrra,“ täpsustas Polli. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

 

Värskete mõõtmistulemuste järgi katab Elisa 4G internet täna 98% Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. Arendustööd jätkuvad ka edaspidi, et tagada Elisa klientidele veelgi kvaliteetsem mobiili- ja internetilevi.  Eelmisel aastal täienes Elisa mobiilsidevõrk enam kui 600 uue ja moderniseeritud tugijaama võrra.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!