Põhisisu algus

Elisa lepinguliste mobiilside ja kaabelinterneti klientide arv jätkas kolmandas kvartalis kasvu

16.10.2020

2020. aasta teine pool algas Elisa jaoks majanduslikult positiivselt, kui kolmandas majanduskvartalis tõusid kliendiarvud mobiilside lepinguliste ja kaabelinterneti klientide segmendis. Ettevõtte käive ulatus kvartalis lõpus 45 miljoni euroni.

Elisa Eesti juht, Sami Seppänen sõnas, et viimased kuus kuud olid rohked uute väljakutsete poolest nii ühiskonnas kui ettevõttes, kuid tugev ja uudne juhtimiskultuur andsid Elisale teenitud eelise. „Töötame täna jätkuvalt väga suures mahus kodukontoritest, kuhu oleme aidanut töötajatel viia kontorist nii laudu, toole kui vajalike tehnikaseadmeid ja oleme jätkanud investeerimist veelgi tugevama infrastruktuuri loomisesse, et meie klientidel oleks parim mobiilne ja kaablipõhine andmeside. Tänases olukorras on andmeside sõna otseses mõttes elutähtis teenus, millest sõltub paljudel nii haridus kui sissetulek.“

Kaugtööd praktiseeriva Elisa jaoks lõppes kolmas majanduskvartal positiivsete näitajatega. Aastatagusega võrreldes kasvas Elisa mobiilside lepinguliste klientide arv 11 000 kliendi võrra, kokku 578 000 kliendini. Jätkuvalt hoiab Elisa liidripositsiooni mobiilside lepinguliste eraklientide segmendis.

Numbriliikuvuses liitus Elisaga kolmandas kvartalis enim numbreid, kokku 3113 ja kaabelvõrguarendustes toodi kvartali lõpuks optiline kaabel 20 000 uue koduni. Internetiteenustega liitunute arv tõusis kolmandas kvartalis 3000 kliendi võrra.

Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu tõdes, et erakliendisegmendis on Elisa väga konkurentsivõimelisel kohal, pakkudes klientidele parimat mobiilsidevõrku Eestis ja kvaliteetset kodumaist meelelahutust. „Elisa Elamuse originaaltoodangus näevad meie TV-kliendid täna kolme Elisa originaalsarja ning lähitulevikus on lisandumas Elisa Huubi veel kaks täiesti värsket teleseriaali, millest esimene näeb ilmavalgust juba käesoleval aastal.“

Aastatagusega võrreldes tõusis Elisa käive 45 miljoni euroni, kasvades 1% võrra. Mobiilsideteenuste liideseid oli Elisal kvartali lõpus kokku 662 500 ja TV-teenuste liideseid kaabel- ja üle õhu võrgus 204 000. Kaabel- ja optikavõrgu internetikasutajate arv tõusis 100 000 kliendini.

Käesoleval aastal jätkab ettevõte arendustöödega kaabelvõrgus ja mobiilse andmesidevõrgu tihendustöödega, mis on ühtlasi ettevalmistuseks 5G võrgu käivitamisele Eestis. Kavas on juurde rajada veel sadu kilomeetreid optilist võrku, mis toob ülikiire internetiühenduse veel 12 000 majapidamisele koju kätte.

Elisa korporatsiooni 2020. aasta esimese kvartali majandustulemustega saad lähemalt tutvuda veebilehel: www.elisa.com/investors.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!