Põhisisu algus

Elisa kliendisegmendid tõusid oluliselt kolmandas kvartalis

17.10.2019

Elisa Eesti kolmas majanduskvartal tõi aastatagusega võrreldes 6,8 protsenti suurema käibe ja hea liideste kasvu osades segmentides.

2019. aasta kolmandal kvartalil tõusis Elisa Eesti käive aastatagusega 44,5 miljoni euroni, kasvades aastaga 6,8 protsenti.

Elisa Eesti tegevjuhi Sami Seppäneni sõnul aitasid aasta kolmandas kvartalis majandustulemuste kasvule kaasa olulised panustused TV-valdkonnas ja tugeva konkurentsi pakkumine telekomiturul. „Otsime Elisas jätkuvalt viise, kuidas meie klientide igapäevaelu mugavamaks ja meelelahutuslikumaks teha. Augustis tutvustasime meie uuenenud TV-teenust koos Elisa omatoodanguga. Telekomiturul suudame täna üle Eesti pakkuda suuremaid kiiruseid kui ei kunagi varem ja oleme oluliselt tõstnud võrgu mahutavust sadades tõmbekeskustes üle Eesti. Pakume jätkuvalt turul väga konkurentsivõimelist teenust, mida meie kliendid väga hindavad, “ sõnas Seppänen.

Möödunud kvartaliga võrreldes on Elisa erakliendi mobiilsideteenuste liitumiste hulk kasvanud üle 8000 ja TV-teenustes ligi 1500 kliendi võrra. Lisaks on Elisa Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalveameti (TTJA) värske statistika alusel TV-teenustes turuliider Eestis.

Elisa juhatuse liikme, erakliendiüksuse juhi Andrus Hiiepuu sõnul eristub Elisa Elamus tänasel turul pakutavast oma funktsionaalsuse ja lisaväärtusega. „Elisa Elamus pakub täna ettevaatamist, järelvaatamist ja Elisa Huubi, kust on lisaks võimalik vaadata Elisa originaalseriaale, mida ei näe mitte kuskilt mujalt,“ kinnitab Hiiepuu. Käesoleval aastal toob Elisa turule veel ühe originaalsarja, mis kannab nime „Reetur“ ja räägib tõsielust inspireeritud loo Eestis tegutsevast riigireeturist. „Seriaal „Üle noatera“ oli esimene pääsuke, mis juhtis sisse Elisa pikema sihi kodumaisel TV-maastikul ning sellele järgneb aasta lõpus ülipõnev spioonipõnevik "Reetur", mille sarnast pole varem kodumaisel teleekraanil nähtud. Uued ja mõtlemapanevad seriaalid kõnetavad kindlasti igaühte meist ja on tugevaks alguseks Elisa originaalsisule ning uuenenud voogedastusteenusele.“

Kolmandas kvartalis panustas Elisa oluliselt ka sideteenuste töökindlusesse, dubleerides raadiovõrgu, mis sai võimalikuks ainult tänu viimaste aastate tehnoloogiliste võimaluste arengule. Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kolmes faasis teostatud raadiovõrgu dubleerimine tagab Elisa mobiilsidevõrgule senisest veelgi parema töökindluse, vähendades Elisa teenuste mittetoimimise riski. Raadiovõrgu arenduses keskenduti kolmandas kvartalis just maapiirkondadele, tuues paljudesse tõmbekeskustesse senisest veelgi parema levikvaliteedi. Võrguarendustes jõuti Polli sõnul Elisa valguskaabliga 31 000 kodusse. Suured arendused kaabelinternetivõrgus on seotud ettevõtte plaaniga rajada Eestis juurde üle 500 kilomeetrit optilist võrku.

Tänavu jätkab ettevõte võrguarendustöödega tuues ülikiire internetiühenduse paljudele peredele koju kätte.

Mobiilsideteenuste liideseid oli Elisal tänavu kolmanda kvartali lõpus kokku 668 255, TV-teenuste liideseid kaabelvõrgus ja üle õhu võrgus kokku 206 160.

Elisa korporatsiooni 2019. aasta kolmanda kvartali majandustulemustega saad lähemalt tutvuda veebilehel: www.elisa.com/investors.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!