Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Elisa ja Santa Monica Networks harivad Eesti õpetajaid küberturvalisuses

18.04.2019

Elisa ja Santa Monica Networks harivad Eesti õpetajaid küberturvalisuses

Käesoleval nädalal alustas Elisa koos Santa Monica Networksiga kutsekoolide õpetajate koolitamist küberturvalisuse ja ettevõtete IT-lahenduste osas, eesmärgiga tagada Eestile uus pealekasv IT-spetsialiste.

Infotehnoloogia sektor on üks kiiremini arenevaid sektoreid ja koos sellega tõuseb ka nõudlus pädeva tööjõu järele. Selleks, et Eesti kutsekoolides omandataks kõrgemat ja praktilisemat IT-haridust, mis tagaks tulevastele spetsialistidele põhjalikumad teadmised, asusid Elisa ja Santa Monica Networks korraldama koolitusi õpetajatele, et tõsta kutsekoolides omandatava IT-hariduse taset.

Esimene koolitus kutsekoolide õpetajatele algas käesoleva nädala 16. aprillil Tallinnas Santa Monica Networksi ruumides, kus esines koolitaja küberturvalisusele spetsialiseerunud ettevõttest Palo Alto. Koolituse kestvus on kolm päeva ja kõige tipuks varustatakse osalenud koolid Palo Alto poolt ka uute turvaseadmetega, et noortel oleks võimalus õppida ning harjutada kätt moodsatel seadmetel.

Elisa ärikliendiüksuse ja Santa Monica Networksi juht Margus Vaino sõnas, et koolituste peamine eesmärk on anda edasi läbi õpetajate praktilisi teadmisi küberturvalisusest, et tulevased ja praegused IT-noored saaksid tööturuks vajalike oskusi. „Paljudel noortel, kes soovivad tulla näiteks Santa Monicasse või Elisasse tööle, on sageli nõrgad praktilised teadmised ning sama on kurtnud ka teised Eesti ettevõtted. Probleemi parandamiseks otsustasime panna koolidega seljad kokku ja asuda tasuta koolitama kutsekoolide õppejõude, kes hiljem annaksid need praktilised teadmised klassiruumis edasi.“

Koolituse vajadus tuleneb tõsisest murest

Riigi Infosüsteemi Ameti kliendivõrgu arhitekt Žan Kotenjev kinnitab, et Eestis on tohutult vähe võrguteadmistega tippspetsialiste ja samuti on väike nende pealekasv tööturul. „Möödunud sügisel toimunud TechDay’l osalesin Palo Alto korraldatud workshop’il ja sealt tekkis mõte, et võiks ka kutsekoolidele pakkuda võimalust osaleda Palo Alto koolitusprogrammis. Haarasin läbiviijal nööbist kinni ja koos Margus Vainoga saime idee veerema,“ ütleb Kotenjev.

Pärast mitu kuud kestnud meilivahetust ja suhtlust ongi esimene koolitus juba lõpule jõudmas. „Hea meel on, et nii Santa Monica kui Palo Alto panustavad noorte õppesuunda ja mõistavad, kui oluline on noorte spetsialistide pealekasv. Eesti tööturule on tulevikus vaja inimesi, kes saavad aru, et IT-sektor pole niisama raha teenimiseks, vaid siin on vaja tõsist tööd teha.“

Esimesest koolitusest võtsid osa õpetajad Kehtna kutsehariduskeskusest, Viljandi kutseõppekeskusest ja Pärnu kutsehariduskeskusest. Õpetajate sõnul on oluline anda noortele edasi haridust, kus praktiline kogemus käib käsikäes teoreetilisega ja õpitav materjal on värske ning ajakohane töösektoriga.

IT-hariduse omandamises Eestis tuuakse välja mitmeid kitsaskohti. Näiteks puudub paljudel noortel ettekujutus valdkonnast, ettevõtted korjavad noored juba koolipingist tööle, mis omakorda tähendab haridustee katkemist, lisaks ei ole IT-õpetajate madal palk konkureeriv tehnoloogiasektori tasemega, mistõttu napib tööturul häid õpetajaid.

Tulevikus tuleb koolitusi veel

Nii koolituste algataja Žan Kotenjev kui Margus Vaino sõnavad, et ühekordsel koolitusel pole tulevikuperspektiive silmas pidades suurt mõju ja seega ei piirduta ainult ühekordse üritusega. „Edaspidi loodame kohale meelitada veelgi rohkem õpetajaid erinevatest Eesti koolidest ja kutsuda kohale spetsialiste külalisesinejateks-lektoriteks erinevatest ettevõtetest.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.